REKLAMA

Jak ograniczyć prędkość pobierania gier na Steam, EA App, Epic Games Store i Ubisoft Connect?

Wydawałoby się, że zawsze zależy nam na jak najszybszym pobieraniu gier, ale bywają sytuacje, kiedy musimy nieco zwolnić. Czasami zablokowanie łącza internetowego przez pobieranie gier może przeszkadzać innym użytkownikom sieci lub na przykład uniemożliwiać nam równoczesną pracę.

22.06.2024 06.00
Jak ograniczyć prędkość pobierania gier na Steam, EA App, Epic Games Store i Ubisoft Connect?
REKLAMA

Nie zawsze priorytetem jest szybkość pobierania - czasem ważniejsza jest wygoda. Pobierająca się gra potrafi blokować całą przepustowość łącza, co może utrudniać, a nawet uniemożliwiać pracę za pomocą innych narzędzi online. Dotyczy to nie tylko nas, ale także innych użytkowników sieci.

REKLAMA

Rzadko zdarza się, że jesteśmy jedynym użytkownikiem sieci. Pobieranie gry może skutecznie utrudniać korzystanie z internetu innym użytkownikom, uniemożliwiając im komfortowe oglądanie filmów czy przeprowadzenie wideorozmów.

Na szczęście większość platform, za pomocą których pobieramy gry, ma opcję ograniczenia prędkości pobierania. Dzięki temu gra nie będzie pobierana z maksymalną dostępną prędkością, co pozwoli na swobodne korzystanie z sieci do innych zadań.

Ograniczenie prędkości pobierania gier za pomocą popularnych platform

W każdym przypadku, niezależnie od tego z jakiej platformy korzystamy, zasada działania jest taka sama. Po uruchomieniu danej usługi wchodzimy w ustawienia i wyszukujemy opcję odpowiedzialną za ograniczenie prędkości pobierania. Gdzie jej szukać?

Steam - ograniczenie prędkości pobierania

Po wejściu w ustawienia należy przejść do zakładki Pobieranie i włączyć opcję Ogranicz prędkość pobierania.

 class="wp-image-4699757"
Ustawienia Steam

Z bliżej nieznanych mi powodów, Steam od zawsze robi cyrki, jeśli chodzi o wprowadzanie danych - wymaga podawania jest wartości w Kb/s, chociaż zapewne większość z nas operuje w MB/s. Jest to jednak tylko drobna niedogodność.

Ubisoft Connect - ograniczenie prędkości pobierania

W tym przypadku po wejściu do ustawień wybieramy menu Pobieranie i zaznaczamy opcję Ustaw limit pobierania danych i za pomocą suwaka ustawiamy żądaną wartość w MB/s.

 class="wp-image-4703789"
Ustawienia Ubisoft Connect

GOG - ograniczenie prędkości pobierania

W przypadku klienta GOG, po wejściu do ustawień wybieramy zakładkę Instalacje i aktualizacje i zaznaczamy opcję Ogranicz przepustowość. Wartość podajemy w MB/s.

 class="wp-image-4703807"
Ustawienia GOG
SPRAWDŹ OFERTĘ GOG.COM
GOG.com
Sklep
GOG.com

EA App - ograniczenie prędkości pobierania

Po wejściu do ustawień EA App wybieramy zakładkę Pobieranie i w opcji Ogranicz szybkość pobierania wybieramy jedną z dostępnym wartości.

 class="wp-image-4704425"
Ustawienia EA App

Epic Games Store - ograniczenie prędkości pobierania

W przypadku Epica wystarczy "zaptaszkować" opcję Throttle Downloads i wpisać żądaną wartość. Epic również wychyla się poza szereg i wartość podajemy w KB/s.

 class="wp-image-4704587"
Ustawienia Epic

Zobacz inne powiązane artykuły:

REKLAMA

Opcji ograniczenia prędkości pobierania nie znajdziemy natomiast w aplikacji Xbox na komputery, za której pomocą pobieramy gry zakupione Microsoft Store lub dostępne w programie Game Pass. Microsoft zazwyczaj dobrze reaguje na inne aplikacje korzystające z internetu i odpowiednio zwalnia prędkość pobierania gry. Nie oznacza to jednak, że taka opcja nie byłaby przydatna.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA