REKLAMA

Akumulatory stają się coraz mądrzejsze. Więcej energii dzięki prostej sztuczce

Wyobraź sobie baterię, która nie tylko gromadzi i dostarcza energię, ale też myśli za siebie. Dokładnie to robi AI-BMS-on-chip. Ten sprytny układ wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania danych w czasie rzeczywistym z baterii, optymalizując jej wydajność, bezpieczeństwo i żywotność.

22.06.2024 15.40
Akumulatory stają się coraz mądrzejsze. Więcej energii dzięki prostej sztuczce
REKLAMA

Więcej mocy, dłuższa żywotność

REKLAMA

Dzięki AI-BMS-on-chip baterie mogą zmagazynować do 10 proc. więcej energii i działać nawet o 25 proc. dłużej. AI-BMS-on-chip nie tylko zapewnia dłuższą żywotność baterii, ale także zwiększa jej bezpieczeństwo.

System stale monitoruje stan baterii i wykrywa potencjalne problemy, takie jak przegrzanie lub przeładowanie, zanim dojdzie do awarii. To oznacza, że możesz korzystać z urządzeń bez obaw o pożary czy eksplozje.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

AI-BMS-on-chip jest w stanie gromadzić i analizować mnóstwo danych dotyczących baterii w czasie rzeczywistym. Stale monitoruje krytyczne parametry akumulatora. Według firmy, analizując wzorce w danych baterii, chip może wykryć potencjalne problemy, zanim przerodzą się one w awarie krytyczne.

Producent, firma Eatron Technologies, zapewnia, że integrując wstępnie wyszkolone modele sztucznej inteligencji, rozwiązanie zapewnia ocenę stanu "zdrowia", stanu naładowania i pozostałego okresu użytkowania z wyjątkową dokładnością od razu po wyjęciu z pudełka.

Rozwiązanie łączy zaawansowaną inteligentną warstwę oprogramowania firmy Eatron z neuronowym procesorem decyzyjnym NDP120 firmy Syntiant o bardzo niskim poborze mocy.

Przyszłość jest tuż za rogiem

Firma informuje, że jedną z wyróżniających cech AI-BMS-on-chip jest jego zdolność do przeprowadzania analiz w czasie rzeczywistym i podejmowania decyzji bezpośrednio na urządzeniu. Wykorzystując wydajną moc obliczeniową NDP120, rozwiązanie działa na miejscu, eliminując potrzebę stosowania infrastruktury chmurowej. Zmniejsza to opóźnienia, zużycie energii i ogólne koszty systemu.

Zaprojektowany z myślą o łatwej integracji, AI-BMS-on-chip zapewni poprawę wydajności w transporcie, elektronice przemysłowej i konsumenckiej.

Jeśli korzystasz z urządzeń zasilanych bateriami, AI-BMS-on-chip oznacza dla ciebie dłuższy czas pracy, większe bezpieczeństwo i lepszą wydajność. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy korzystają ze smartfonów, laptopów, samochodów elektrycznych i innych urządzeń przenośnych.

REKLAMA

Więcej o energii przyszłości przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA