REKLAMA

Oto szybowiec, który sam startuje. Polscy konstruktorzy chcą nim podbić świat

Polska firma zaprezentowała Diana 4 ER, innowacyjny szybowiec wyczynowy klasy 18-metrowej. Został wyprodukowany nad Wisłą przy wsparciu Funduszy Europejskich.

06.06.2024 10.33
Oto szybowiec, który sam startuje. Polscy konstruktorzy chcą nim podbić świat
REKLAMA

Czym wyróżnia się Diana 4 ER? Po pierwsze, to prawdziwy technologiczny skok. Zastosowano w nim szereg nowatorskich rozwiązań, które czynią go szybszym, bardziej zwrotnym i wydajnym od swoich poprzedników.

REKLAMA

Więcej o lotnictwie przeczytasz na Spider`s Web:

Zaawansowana konstrukcja

Nowoczesna konstrukcja z kompozytów cienkowarstwowych zapewnia wyjątkową wytrzymałość i lekkość, a dopracowany aerodynamiczny profil pozwala osiągać imponujące prędkości i pokonywać duże odległości. Szybowiec to w całości dzieło firmy Avionic z Górek Wielkich.

Szybowiec posiada też własny cichy napęd elektryczny, dzięki któremu do startu nie potrzebuje wyciągarki czy holu za samolotem.

Światowa klasa

Diana 4 ER to nie tylko innowacje technologiczne, ale również komfort i wygoda pilota. Ergonomiczny kokpit zapewnia optymalną pozycję i łatwą obsługę wszystkich instrumentów, a przestronna kabina gwarantuje swobodę ruchów podczas długich lotów.

To model dostępny dla różnych pilotów, a nie tylko zawodników. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to szybowiec Diana-4 w klasie 18 metrów jest przepiękny. Uczestniczyłem nawet w konstruowaniu kabiny i skrzydeł  

- komentuje w serwisie bielsko.biala.pl Sebastian Kawa, osiemnastokrotny mistrz świata w konkurencjach szybowcowych, wielokrotny rekordzista świata w szybownictwie.
REKLAMA

Diana 4 ER to nie tylko kolejny szybowiec, to symbol polskich możliwości i innowacyjności. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej polscy konstruktorzy mogli stworzyć produkt, który dorównuje, a nawet wyprzedza najlepsze szybowce na świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA