REKLAMA

Mamy nową atrakcję turystyczną. Odwzorowali polski dworzec z 45 tys. klocków Lego

Żeby stworzyć tego kolosa trzeba było ściągać klocki z różnych części Europy. Efekt to wyjątkowa w skali konstrukcja.

01.05.2024 16.30
lego
REKLAMA

Na dworcu w Legnicy można podziwiać… dworzec kolejowy w Legnicy. Na żywo, ale i w wersji Lego. I to nie byle jakiej, bo składającej się z 45 tys. elementów.

REKLAMA

To pierwsza w Polsce klockowa makieta eksponowana publicznie – chwalą się Koleje Dolnośląskie. Pociąg przewoźnika również został wiernie odwzorowany i stoi na peronie.

Konstruktorom Wojciechowi Reglińskiemu i Emilowi Chroboczkowi praca nad budowlą zajęła dwa miesiące. Nie była prosta, bo żeby wiarygodnie przedstawić dworzec należało skorzystać z elementów, które nie zawsze są łatwo dostępne.

50 zamówień z całej Europy

Pierwsze dwa tygodnie spędziliśmy projektując budowlę wirtualnie w programie komputerowym. Dało nam to wiedzę na temat liczby niezbędnych klocków. Kolejnym etapem było ich zamawianie. Okazało się, że zdobycie tylu elementów w tak krótkim czasie jest nie lada wyzwaniem. Zamówień złożyliśmy ponad 50. Przesyłki docierały z całej Europy, a na niektóre z nich czekaliśmy nawet kilka tygodni, co bardzo utrudniało efektywne budowanie

– opowiada Wojciech Regliński.

PKP S.A. i Koleje Dolnośląskie podkreślają, że w Polsce doczekaliśmy się klockowych makiet dworców w Gdyni czy w Gdańsku, to nie można ich oglądać na co dzień. Znajdują się w prywatnych zbiorach. A dworzec z Legnicy w wersji Lego jest dostępny dla każdego, kto akurat przez miasto przejeżdża pociągiem.

I nie da się ukryć, że to ciekawa motywacja, aby miasto włączyć w swoje majówkowo-wakacyjne plany i zobaczyć kolosa na żywo. Na zdjęciach prezentuje się naprawdę okazale, więc pewnie z bliska robi jeszcze większe wrażenie.

Więcej o nietypowych konstrukcjach z Lego piszemy na Spider's Web:

REKLAMA

zdjęcie główne: PKP S.A.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA