REKLAMA

Trofea PlayStation na PC. Komputerowi gracze w końcu poczują, co to polowanie na platynę

Trofea to jeden z ulubionych elementów ekosystemu PlayStation na konsolach Sony. Teraz nakładka imitująca środowisko PlayStation trafi także na komputery osobiste.

17.04.2024 16.38
Trofea PlayStation na PC. Komputerowi gracze w końcu poczują, co to polowanie na platynę
REKLAMA

Gdyby jeszcze dwa lata temu ktoś mi powiedział, że będę polował na trofea PlayStation w grze na Steam, w życiu bym nie uwierzył. Tymczasem Sony wykonuje kolejny krok w kierunku posiadaczy komputerów osobistych, szukając nowych rynków zbytu dla swoich gier wideo.

REKLAMA

Trofea PlayStation trafiają na PC, razem z nową konsolową nakładką Sony.

Trofea to jeden z najbardziej lubianych elementów ekosystemu PlayStation. W Sony skopiowali unikalny pomysł Microsoftu na osiągnięcia Xbox, a następnie rozwinęli go, dzieląc trofea na cztery poziomy trudności: brązowy, srebrny, złoty oraz platynowy.

Platynowe trofeum PlayStation to powód do dumy dla wielu graczy. By je zdobyć, należy przejść grę na 101 proc., zajrzeć pod każdy kamień, pokonać każdego bossa i zdobyć wszystkie inne trofea. Platyna stanowi dowód na to, że wycisnęło się z gry tyle, ile tylko się dało, doskonale opanowując jej mechanizmy rozgrywki oraz odkrywając jej sekrety.

Teraz w pogoń za trofeami, nie tylko platynowymi, wyruszą także komputerowi gracze. Będzie to możliwe dzięki nowej nakładce PlayStation dla gier Sony publikowanych na PC, uruchamianej w podobny sposób jak inne interfejsy tego typu, np. Steam, EA Play, GOG czy GeForce. By aktywować nakładkę PlayStation, będziemy wciskać kombinację Shift + F1 na klawiaturze podczas rozgrywki.

Pierwsza gra wykorzystująca to rozwiązanie to nadchodzące Ghost of Tsushima Director’s Cut. Niewykluczone, że później nakładka zostanie dodana do już wydanych gier PlayStation Studios na Steam, jak świetne Helldivers 2, wciąż świeże Horizon Forbidden West czy God of War.

Nowa nakładka PlayStation w grach PC to nie tylko trofea. Dostaniemy cross-play, profile i czaty.

Poza trofeami, nakładka PlayStation w grach Sony na Steam zaoferuje także szereg innych rozwiązań, z cross-play na czele. Dzięki standardowi cross-play posiadacze gier PlayStation Studios na konsolach i komputerach będą mogli grać wspólnie, na jednym serwerze. Pierwszy tytuł wspierający wspólną zabawę między PlayStation i PC to Ghost of Tsushima Director’s Cut, oferujący tryb wieloosobowy o nazwie Legends.

REKLAMA

Nakładka PlayStation dla gier PC wyświetli także wspólną listę znajomych PSN z możliwością wysyłania wiadomości i zaproszeń do użytkowników między platformami. Wykorzystując jedno konto PSN, zsynchronizujemy zdobyte trofea w danej grze, niezależnie od platformy na której ją ogrywamy.

Nowa nakładka PlayStation dla gier PC będzie dostępna 16 maja, wraz z premierą Ghost of Tsushima Director’s Cut.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA