REKLAMA

Ogłoszono finalistów prestiżowej nagrody. Wśród nich są dziennikarze Spider's Web

Dwóch dziennikarzy aktywnie publikujących dla magazynu Spider's Web+ dostało się do finału konkursu Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego. Teksty autorstwa Rafała Pikuły oraz Marka Szymaniaka znalazły się w prestiżowej trójce najlepszych publikacji tegorocznej edycji konkursu.

20.03.2024 09.27
Ogłoszono finalistów prestiżowej nagrody. Wśród nich są dziennikarze Spider's Web
REKLAMA

19 marca Press Club Polska ogłosiło wyłonienie finalistów corocznej Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego. Wśród trojga finalistów znaleźli się Rafał Pikuła za publikację "Nie kupuj tego!". Deinfluencerzy zdobywają sieć, ale czy można im ufać? w "Gazecie Wyborczej" oraz Marek Szymaniak za publikację Kup teraz, zapłać później. Odroczone płatności biją rekordy popularności, lecz ten zakupowy raj bywa bagnem w magazynie Spider’s Web+.

REKLAMA

Rafał Pikuła i Marek Szymaniak finalistami Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego

Nagroda Dziennikarstwa Ekonomicznego jest przyznawana od 2016 r. Ma na celu wyróżnienie twórców najbardziej wartościowych publikacji dotyczących finansów osobistych, m.in. planowania finansowego, zarządzania finansami osobistymi, ubezpieczeń, consumer finance, zabezpieczeń emerytalnych, inwestowania, bankowości detalicznej czy instrumentów płatniczych.

W tegorocznej edycji do finału przeszło aż dwoje dziennikarzy powiązanych z redakcją Spider's Web - Rafał Pikuła oraz Marek Szymaniak.

Rafał Pikuła dołączył do redakcji magazynu Spider's Web+ w grudniu 2023 roku, przejmując po Jakubie Wątorze stanowisko redaktora prowadzącego magazynu. Przed dołączeniem do Grupy Spider's Web związany był z "Gazetą Wyborczą", gdzie zajmował się tematyką nowych mediów, technologii i cyfryzacji. Jego publikacje można przeczytać także na łamach serwisów Onet, Newonce czy tygodników Przegląd, Polityka i Newsweek.

REKLAMA

Marek Szymaniak związany jest ze Spider's Web od października 2020 roku. Regularnie publikuje reportaże w magazynie Spider's Web+, a jego publikacje znalazły się również w "Dużym Formacie" "Gazecie Wyborczej" i miesięczniku "Pismo". Marek Szymaniak jest również autorem dwóch książek: "Urobieni. Reportaże o pracy" oraz "Zapaść. Reportaże z mniejszych miast", za które otrzymał nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz do konkursu Grand Press.

Ogłoszenie zwycięzcy tegorocznej edycji Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego odbędzie się w Warszawie podczas majowej Gali Nagród Press Club Polska.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA