REKLAMA

Lidl wkręca wkrętarką? Afera z podrobionymi elektronarzędziami

Sieć sklepów Lidl słynie z bogatej oferty elektronarzędzi w przystępnych cenach. Niestety ostatnio w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat rzekomego oszustwa - klienci oskarżają sklep o sprzedawanie podrobionych wkrętarek marki Parkside.

10.03.2024 18.33
lidl
REKLAMA

Wkrętarki to nieodłączny element warsztatu każdego majsterkowicza. Wielu z nas zaopatruje się w nie w marketach, ufając, że produkt spełni nasze oczekiwania. Jednak ostatnie wydarzenia w Lidlu rzucają cień wątpliwości na jakość tam oferowanych narzędzi.

REKLAMA

Sprawa zaczęła się od filmu opublikowanego na YouTube, w którym jeden z klientów Lidla prezentuje zakupioną przez siebie wkrętarkę Parkside Performance. Parkside to marka własna grupy Lidl. Mężczyzna zwraca uwagę na niezgodności w specyfikacji technicznej urządzenia – na obudowie widnieje informacja o silniku bezszczotkowym, podczas gdy w rzeczywistości wkrętarka posiada silnik szczotkowy. Wideo zobaczycie niżej.

Więcej o technologii i popularnych sieciach handlowych przeczytasz na Spider`s Web:

Afera wkrętarkowa

Silniki bezszczotkowe są zdecydowanie droższe w produkcji, ale oferują szereg zalet w tym większa moc i moment obrotowy, dłuższa żywotność, czy cichszą pracę. Zatem dla majsterkowiczów i osób na co dzień korzystających z wkrętarek, silnik bezszczotkowy stanowi ważny czynnik przy zakupie.

To nie jedyna "nieścisłość". Bezprawnik.pl, który opisał aferę podaje, że zdaniem klientów narzędzia mogły zostać przemalowane, by wyglądały na produkt z droższej serii Performance, choć w rzeczywistości były to tańsze modele.

Klienci podejrzewają nawet, że wkrętarki zostały przemalowane z koloru zielonego na czarny, charakterystyczny dla serii Parkside Performance. Dowodem tego ma być prześwitująca, zielona farba w środku urządzenia

- czytamy w portalu.

Brak numeru seryjnego i dziwne obroty

Dawid Biel, internauta, który poddał sprzęt z Lidla wnikliwej analizie, stwierdził więcej zastanawiających problemów. Należy do nich z pewnością brak numeru seryjnego na wkrętarce, a "w miejscu, w którym miał on zostać umieszczony, widzimy tylko śliczne, białe pole".

Klient kupujący produkt oczekiwał, że prędkość obrotowa urządzenia będzie wynosić maksymalnie 1750 obrotów na minutę, a jednak wkrętarka, która została umieszczona w środku opakowania, mogła osiągać nawet 2700 obrotów na minutę

- zauważa bezpiecznik.pl.

Sytuacja budzi wiele pytań. Jak to możliwe, że tak duży i renomowany sklep jak Lidl dopuścił do sprzedaży źle oznaczonego produktu? Czy klienci będą mogli liczyć na zwrot pieniędzy?

Czekamy na reakcję sieci.

Aktualizacja 15.03

Sieć Lidl przesłała nam swoje stanowisko w sprawie wkrętarek Parkside. Niżej przekazujemy je w całości.

Chcielibyśmy podkreślić, że naszym celem jest oferowanie klientom szerokiej gamy produktów w niskich, lidlowych cenach. Dostępna w sieci Lidl Polska marka Parkside oferuje szeroką gamę funkcjonalnych narzędzi i akcesoriów, umożliwiających samodzielne wykonywanie prac w ogrodzie, wokół domu lub warsztacie. Nasi klienci cenią wysoką jakość produktów sygnowanych marką Parkside, a także bezkonkurencyjny stosunek ceny do wydajności i atrakcyjne wzornictwo.

REKLAMA

Dziękujemy za sygnał w tej sprawie – ta sytuacja jest niedopuszczalna i nie powinna mieć ona miejsca. Obecnie sprawdzamy przyczynę tego zdarzenia. Podejrzewamy, że wspomniana sytuacja mogła być spowodowana bezprawną ingerencją w towar po jego zakupie przez osobę trzecią, a następnie dokonanie zwrotu takiego towaru wbrew zapisom regulaminu „Zasady Zwrotu Artykułów Przemysłowych”.

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że nie odnotowaliśmy wcześniej tego typu zgłoszeń w naszym dziale obsługi klienta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA