REKLAMA

Jak uruchomić konsolę w CS2? Tak dostosujesz Counter-Strike 2 do swoich potrzeb

Wsparcie CS:GO zostało oficjalnie zakończone i teraz można nad tą grą co najwyżej uronić łezkę wzruszenia. Przejście na Counter-Strike 2 stało się faktem, ale czy i tam można korzystać z konsoli, by wprowadzać specjalne komendy?

09.03.2024 06.07
Jak włączyć konsolę w Counter-Strike 2
REKLAMA

Odpowiedź brzmi - tak. W CS2 również można korzystać z konsoli do wprowadzania komend i w zasadzie odbywa się to tak samo bezproblemowo jak w CS GO.

REKLAMA

Przypomnijmy, że Counter-Strike 2 (CS2) zastąpił Counter-Strike: Global Offensive (CS GO) we wrześniu ubiegłego roku. Oficjalne zakończenie wsparcia nastąpiło wraz z początkiem 2024 roku. Pozwólmy więc CS GO odejść i cieszmy się nową wersją gry.

Jeśli jednak uprzesz się, by nadal grać w Counter-Strike: Global Offensive, pomimo zakończenia wsparcia gry, to... jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy we właściwościach gry na Steam wybrać wersję beta Legacy. Należy się jednak liczyć z wieloma ograniczeniami.

Jak włączyć konsolę w Counter-Strike 2?

Producent gry, czyli firma Valve, chwali się, że nowy CS to największy skok technologiczny w historii serii i wprowadza wiele nowości, jak choćby nowy system klasyfikacji, dynamiczny dym, czy ulepszoną częstotliwość aktualizacji serwerów gry.

Wróćmy jednak do uruchomienia konsoli w Counter-Strike 2. Zadanie jest banalne do wykonania i w praktyce odbywa się tak samo jak w poprzedniej wersji gry (CS GO).

Po uruchomieniu gry przejdź do ustawień, które znajdziesz w lewym górnym rogu ekranu.

Następnie przejdź do menu Gra, kliknij opcję Włącz konsolę i ustaw Tak.

Teraz wystarczy w dowolnym momencie wcisnąć przycisk tyldy, czyli ~ (klawisz z tym symbolem zwykle znajduje się pod klawiszem Esc, a więc niemal w lewym górnym rogu klawiatury).

Przypomnijmy, że Counter-Strike 2 jest darmową aktualizację Counter-Strike: Global Offensive. Odbiór graczy po premierze nowej wersji był dobry, a 79% recenzji Steam z ostatniego miesiąca (luty 2024) jest pozytywnych.

Kup laptopa do gier:
MediaMarkt
MSI GL73
MediaMarkt
Asus TUF F15
MediaMarkt
HP Victus 15
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA