REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

PS5 otrzymało nowe funkcje. Gracze zyskali dodatkowe ustawienia

Sony zapowiedziało aktualizację oprogramowania dla konsol PlayStation 5. Gracze otrzymają nowe możliwości dotyczące diod oświetlenia oraz głośników w kontrolerach.

06.02.2024
15:47
PS5 otrzymało nowe funkcje. Gracze zyskali dodatkowe ustawienia
REKLAMA

Sony właśnie opublikowało nową aktualizację oprogramowania w wersji beta, możliwą do testowania przez użytkowników w wybranych krajach. Dzięki aktualizacji posiadacze PS5 zyskają nowe możliwości dotyczące podświetlenia konsoli oraz głośników i mikrofonów instalowanych w kontrolerach DualSense.

REKLAMA

Pady DualSense będą głośniejsze, a wbudowane w nie mikrofony skutecznie odszumią rejestrowane audio.

Głośniki instalowane w DualSense są ciekawym dopełnieniem rozgrywki, stanowiąc alternatywne bądź dodatkowe źródło wybranych dźwięków podczas przechodzenia gry. Świetnie działa to np. w przypadku efektu przeładowania broni czy podczas odsłuchiwania rozmów radiowych z charakterystycznym metalicznym pogłosem.

Dzięki najnowszej aktualizacji głośniki wbudowane w kontrolery DualSense oraz DualSense Edge staną się głośniejsze (natężenie można regulować). To dobra wiadomość dla wszystkich graczy lubiących efekt dźwięku z kontrolera, a także dla osób niedosłyszących. Dzięki głośniejszemu głośnikowi wyraźniej usłyszymy też znajomych podczas czatu głosowego, jeśli to kontroler jest ustawiony jako źródło odtwarzania.

Ulepszeń doczekają się także mikrofony wbudowane w kontrolery DualSense. Te zostaną wsparte nowym mechanizmem odszumiania, przez co głosy nasze oraz naszych znajomych będą wyraźniejsze, a otoczenie lepiej odizolowane. Tyczy się to oczywiście przypadków, w których nie korzystamy z zestawu słuchawkowego z mikrofonem, wykorzystując pad DualSense w roli mikrofonu.

Przeszkadza ci jasna dioda na obudowie PS5? Teraz możesz ją przyciemnić.

Wraz z nową wersją oprogramowania posiadacze PS5 będą mogli zmienić zakres siły, z jaką świeci dioda biegnąca przez środek obudowy konsoli, pomiędzy dwoma białymi panelami ochronnymi. Użytkownicy zyskają trzy opcje wyboru: bright (dotychczasowa), medium oraz dim. Nową opcję znajdziemy w ustawieniach systemowych, w zakładce Beep and Light. Ciekawe czy w jakikolwiek sposób przełoży się na zużycie energii.

Jak sugeruje powyższy katalog opcji, diody na obudowie PlayStation 5 nie da się wyłączyć całkowicie. Można ją wyłącznie silnie przyciemnić, jednak w dalszym ciągu będzie sygnalizować rozruch, działanie czy stan uśpienia.

REKLAMA

Ostatnią nowością systemową wprowadzaną wraz z aktualizacją jest interaktywność oddana w ręce widzów Share Screen. Osoby oglądające rozgrywkę swoich znajomych mogą teraz reagować na wydarzenia na ekranie, osadzając na nie swoje wskaźniki oraz naklejki. W ten sposób wskażemy znajomemu np. skrzynię ze skarbem którą pominął albo pozycję wrogiego snajpera.

Sony nie poinformowało, kiedy aktualizacja trafi do wszystkich użytkowników, ale jest to zapewne kwestia kilku tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA