REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Koniec z czytaniem długich e-maili. Gmail dostaje kapitalną funkcję

Czytanie długich e-maili bywa męczącym zadaniem. Google przychodzi z pomocą na Androidzie.

07.02.2024
12:25
Android wprowadza Tryb czytania dla Gmail
REKLAMA

Tryb czytania na Androidzie to funkcja ułatwień dostępu, która pomaga czytać tekst z ekranu. Aby z niej skorzystać, musisz wcześniej pobrać aplikację Tryb czytania ze Sklepu Google Play. Wcześniej był problem z wiadomościami e-mail, ponieważ ten tryb nie działał z nimi dobrze. Teraz sytuacja znacząco się zmienia, więc warto się zainteresować tym tematem.

REKLAMA

Gmail wprowadza Tryb czytania na Androidzie

Jak donosi Artem Russakovskii, Tryb czytania został ulepszony, aby działać z większością maili w Gmailu oraz niektórymi platformami społecznościowymi, takimi jak Twitter/X. 

Po starcie, użytkownicy są ostrzegani banerem, że tryb może nie działać optymalnie z aplikacjami e-mailowymi i społecznościowymi. Ale gdy działa, to działa świetnie. Dzięki jego implementacji w Gmailu, możemy w przyjemniejszy sposób przejść przez najważniejsze wiadomości. 

Nowa funkcja posiada pewne ograniczenia - nie obsługuje plików PDF, innych aplikacji mediów społecznościowych ani aplikacji do czatu. W przypadku napotkania problemu użytkownik zostanie poproszony o spróbowanie otwarcia wiadomości z innego źródła.

Mimo tych ograniczeń, jest to spora aktualizacja. Do tej pory Tryb czytania nie obsługiwał ani e-maili, ani platform takich jak Twitter. Możliwość korzystania z niego w tych serwisach to duży krok naprzód i z pewnością ucieszy wielu użytkowników.

REKLAMA

Przeczytaj więcej o nowościach w aplikacjach na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA