REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Mikhail Parakhin, nowy szef Windowsa, pyta się o zdanie klientów. I nawet jest zainteresowany odpowiedzią

Jedni spędzają Sylwestra na balu, inni wolą spędzić ten czas na kanapie w domu. Niektórzy imprezują na jeszcze inny sposób - tak jak nowy szef Windowsa, który w sylwestrową noc spytał o coś, o co jeszcze nie pytał nikt.

01.01.2024
17:18
Windows Bing czatbot
REKLAMA

Trudno powiedzieć by Windows był budowany bez brania pod uwagę informacji zwrotnych od klientów. Microsoft prowadzi Niejawny program testów systemu Windows (wbrew mylącej nazwie, nie ma w nim nic tajnego i może do niego dołączyć każdy), prowadzi też dialog z kluczowymi partnerami sprzętowymi i najważniejszymi klientami biznesowymi. Większość decyzji wydaje się jednak być podejmowana w izolacji, a dopiero po ich wdrożeniu są ewentualnie korygowane na skutek potencjalnej krytyki.

REKLAMA

Tak wyglądał styl zarządzania większości prowadzących Windowsa liderów. Wygląda jednak na to, że szef pionu Windowsa i doświadczeń webowych będzie nieco inny. Mikhail Parakhin objął to stanowisko po odejściu Panosa Panay z firmy i albo miał przypływ dziwnego humoru podczas sylwestrowej imprezy - albo w istocie jest zainteresowany tym, co mają do powiedzenia zwykli użytkownicy systemu. No, a przynajmniej entuzjaści. W każdym razie nie tylko osoby, które reprezentują multimilionowe korporacje. Na marginesie: mimo objęcia nowego stanowiska, Parakhin nadal współprowadzi też rozwój Microsoft Copilota.

Drodzy użytkownicy i programiści - w którą technologię aplikacji dla Windows powinniśmy więcej inwestować?

Dość dziwne pytanie jak na sylwestrowy wieczór, ale Parakhin nie tylko o to pyta na swoim profilu (wraz z ankietą), to jeszcze aktywnie uczestniczy w powstałej za sprawą pytania dyskusji. Pierwsze z pytań dotyczyło aktualnie rozwijanych windowsowych frameworków. WPF, WinUI 3, WinForms i Win32 to różne technologie używane do tworzenia aplikacji graficznych dla systemu Windows:

  • WPF (Windows Presentation Foundation) to framework .NET, który umożliwia tworzenie rozbudowanych interfejsów użytkownika z użyciem języka znaczników XAML. WPF obsługuje zaawansowane funkcje graficzne, takie jak animacje, efekty, szablony, wiązanie danych i stylowanie.
  • WinUI 3 to najnowsza wersja biblioteki interfejsu Windows, która pozwala na tworzenie nowoczesnych aplikacji z użyciem XAML i C#. WinUI 3 oferuje wysoką wydajność i responsywność, a także dostęp do najnowszych funkcji systemu Windows.
  • WinForms (Windows Forms) to framework .NET, który umożliwia tworzenie tradycyjnych aplikacji desktopowych z użyciem standardowych kontrolek systemu Windows. WinForms jest prosty w użyciu i zapewnia dużą kontrolę nad zachowaniem i wyglądem aplikacji.
  • Win32 to zbiór API systemu Windows, które umożliwiają niskopoziomowy dostęp do funkcji systemu operacyjnego, takich jak tworzenie okien, obsługa zdarzeń, grafika, dźwięk i sieć. Win32 może być używany w różnych językach programowania, takich jak C, C++ lub Delphi.

Nie zapomnij też o tych tekstach:

REKLAMA

Mikhail Parakhin jest członkiem zarządu Yandexu i ekspertem w dziedzinie sztucznej inteligencji i przetwarzania dużych zbiorów danych. W przeszłości pracował jako szef Bing Multimedia Search w Microsoft, zanim powierzono mu Copilota, a od niedawna też Windowsa i aplikacje. Ukończył studia na Moskiewskim Instytucie Inżynierii Fizycznej. Jest aktywny na X, gdzie często dzieli się swoimi poglądami na tematy związane z technologią i nauką. Czy to oznacza ciekawe zmiany dla Windowsa? Wiele na to wskazuje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA