REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Takich smartfonów jeszcze nie było. Popularny producent szykuje nowość

Realme jest na naszym rynku od dawna i przez ten czas firma wypuściła wiele świetnych urządzeń. Najświeższe informacje jednak potwierdzają, że obok dotychczasowych serii pojawi się zupełna nowość.

02.01.2024
20:19
Takich smartfonów jeszcze nie było. Popularny producent szykuje nowość
REKLAMA

Redmi Note to bezapelacyjnie jedna z najpopularniejszych smartfonowych serii, choć korzenie popularności należą do innej firmy. Samsung Galaxy Note zapoczątkował trend wszystkich Note’ów, które - przynajmniej początkowo - cechowały się przede wszystkim wyświetlaczem o większej przekątnej. Teraz. gdy zdecydowana większość smartfonów ma duże rozmiary, nazwa ta staje się chętnie wykorzystywana przez producentów. Realme będzie kolejną firmą, która pokaże swojego "Note’a".

REKLAMA

Nadchodzi Realme Note 50. Takich smartfonów firma jeszcze nie miała

W skład smartfonów Realme wchodzą podstawowe modele obejmujące średniopółkowe propozycje, seria C i Narzo z budżetowymi urządzeniami oraz sztandarowa GT. Serii Note jeszcze nie było, ale w sieci pojawiły się liczne przecieki jakoby producent miał wprowadzić pierwszy taki model, jakim będzie Realme Note 50. Co ciekawe przedstawiciel nowej rodziny ma być jeszcze bardziej budżetową opcją niż większość dostępnych modeli producenta.

Taką, która zaoferuje przede wszystkim duży ekran oraz pojemną baterię. Jak na razie wiemy o jednym bazowym modelu w wydaniu 4G, którego nazwa kodowa producenta to RMX3834, który pojawił się w urzędzie certyfikacji NBTC oraz EEC. Specyfikacja Realme Note 50 obejmuje wyświetlacz LCD o przekątnej 6,67 cala pracujący w rozdzielczości HD+ z wcięciem na aparat w kształcie kropli, procesor marki UNISOC, podwójny zestaw aparatów na tyle (13 Mpix wraz z 0,8-megapikselową jednostką) 5-megapikselowy przedni aparat do selfie oraz 4 GB pamięci operacyjnej wraz z 64 GB wbudowanej przestrzeni na dane. Pojemność akumulatora to 4890 mAh. Będzie on obsługiwał ładowanie o mocy 10 W.

Smartfon prezentuje się bardzo standardowo i ma być równie przystępny cenowo – jego koszt nie powinien przekroczyć 500 zł (jeśli trafi do Polski). Będzie to zatem kolejny smartfon dla bardzo oszczędnych, który najpewniej często będzie oferowany przez operatorów w promocyjnych pakietach. Ciekawe, że Realme postanowiło zastosować nazewnictwo "Note" w najbardziej podstawowym modelu smartfona, skoro konkurencja raczej wykorzystuje ten dopisek w średniopółkowych urządzeniach – jak Redmi Note czy Infinix Note.

Jak na razie mówi się jedynie o możliwej premierze Realme Note 50 w Indiach – przecieki nie wspominają o globalnym wprowadzeniu tego urządzenia na rynek. Nie jesteśmy zatem pewni, czy sprzęt trafi do Europy i Polski, ale jednocześnie nie możemy tego wykluczyć.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA