REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Budda pobił rekord polskiego internetu Wardęgi. Wystarczyło rozdać drogie samochody

„No i tak pisze się historia w sumie...” – napisał Budda w opisie transmisji na żywo. I były to prorocze słowa. Niedawny rekord rodzimego internetu należący do Wardęgi jest już historią. To loterię Buddy oglądało na żywo najwięcej użytkowników na polskim YouTubie.

14.01.2024
17:53
budda tv
REKLAMA

W chwili pisania transmisję na żywo śledziło przeszło 635 tys. osób. Dla porównania niedawny rekord oglądalności polskich transmisji na żywo należał do Wardęgi, który w ciągu ok. godziny zebrał ponad 400 tys. widzów.

REKLAMA

Rekord polskiego YouTube’a to zasługa loterii samochodów

Budda już wcześniej zapowiadał, że będzie to największa akcja na polskim YouTubie. Zasady były proste. Należało podać swój numer telefonu, kupić dowolny wariant e-booka Backstrage i... cóż, liczyć na szczęście. Za zakup otrzymywało się 1, 3, 6 lub 10 losów loteryjnych, w zależności od ceny książki. 1 los kosztował 39 zł, a 10 – 199 zł. Dziś, 14 stycznia, odbyło się wielkie losowanie na żywo.  

Jak sam opisywał Budda nagrody warte są łącznie prawie 2,5 mln zł. Oprócz samochodów – w tym kosztujący ponad pół mln zł BMW M3 Touring – youtuber rozdawał też 10 iPhone’ów 15, 10 sztuk PlayStation 5 i 10 laptopów Acer Nitro.

Organizator loterii promocyjnej 7 AUT X BUDDA, otrzymał zezwolenie od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie numer 1401-IOA.4243.167.2023.JR. Organizacja loterii bez odpowiednich uprawnień grozi bardzo wysoką karą finansową, oraz innymi bolesnymi konsekwencjami zarówno dla organizatora jak i dla uczestników. Nasza zabawa jest w pełni legalna i podlega kontrolom organów Krajowej Administracji Skarbowej.

- zaznaczono na stronie akcji.

Kim jest Budda?

Budda to pseudonim internetowego twórcy Kamila Labuddy, który urodził się w 1999 roku. Zaczynał jako pracownik infolinii, a w mediach pojawił się w 2018 roku po zakupie swojego pierwszego Subaru Impreza. Zaczęło się od konta na Instagramie o tematyce motoryzacyjnej, a w 2019 r. doszedł do tego kanał na YouTubie. Dziś kanał ma 2,13 mln subskrypcji.

Budda angażuje się również w różnego rodzaju zbiórki charytatywne - w styczniu 2022 roku wrzucił do puszki jednego z wolontariuszy 50 tys. zł, a w 2019 roku zaangażował się w pomoc mężczyźnie, który od 11 lat był bezdomny. Kupił mu ubrania i bilet na pociąg, wręczając 3 tys. zł na dobry początek. Z kolei w swoim najnowszym odcinku kupił prezenty za kwotę 100 tys. zł i rozdawał je w przebraniu Świętego Mikołaja. Mówi się rownież, że Budda podłożył pod Dom Dziecka w Długiem słodycze i 100 tys. zł, choć youtuber do tej pory tego nie potwierdził.

- pisaliśmy na łamach Spider's Web Rozrywka.

O youtuberach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Loteria przyniesie twórcy jeszcze więcej rozgłosu i… pieniędzy. Choć zainwestował niemało, to patrząc na to, ile losów było dostępnych do wylosowania można zaryzykować, że sprzedaż e-booków udała się co najmniej nieźle.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA