REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Wardęga pobił rekord polskiego internetu. Czegoś takiego nie zrobił żaden nasz youtuber

Sylwester Wardęga ustanowił nowy rekord w polskim internecie, gromadząc ponad 400 tys. widzów zainteresowanych jego komentarzem dotyczącymi afery youtuberskiej, w której głównymi bohaterami są twórcy taki jak Stuu, Boxdel czy Marcin Dubiel.

05.10.2023
9:59
Wardęga pobił rekord polskiego internetu. Czegoś takiego nie zrobił żaden rodzimy youtuber
REKLAMA

Obecnie w sieci toczy się jedna z największych dram, a także dochodzenie dotyczące zachowań polskich twórców internetowych. Sylwester Wardęga, w 28-minutowym filmie, przedstawił dowody na karygodne czyny niektórych znanych i lubianych youtuberów. Po nagłośnieniu afery w sprawę zaangażowali się politycy, na czele z Mateuszem Morawieckim.

REKLAMA

Sylwester Wardęga będący twórcą filmu i jedną z osób, która zajmuje się sprawą, zdecydował się włączyć transmisję na żywo i skomentować kilka materiałów. Czy spodziewał się tego, że w trakcie nadawania pobije rekord Polski?

Sylwester Wardęga pobił rekord w Polsce

Sprawa związana z twórcami internetowymi jest obecnie tematem numer jeden, dlatego popularny youtuber mógł liczyć na ogromne zainteresowanie widzów. Każdy chciał poznać najnowsze informacje i w szczególności usłyszeć opinię Wardęgi o m.in. szybkiej odpowiedzi Boxdela.

Nikt jednak nie przewidział, że zostanie pobity rekord oglądalności polskich transmisji na żywo na platformie YouTube czy Twitch. Sylwester Wardęga zebrał na platformie YouTube ponad 400 tys. widzów w ciągu około godziny:

Transmisję śledziło nawet ponad 423 tys. widzów w tym samym czasie:

Ostatecznie rekordowa liczba wyniosła 426 tys. widzów - i jest to obecnie rekord. Wardęga trafiłby nawet na pierwsze miejsce po kilkunastu minutach. Wcześniejszy wynik innego twórcy to zaledwie połowa tego, co osiągnął youtuber.

Dla porównania, popularny Klan przyciąga ostatnio poniżej 1 miliona widzów. Transmisja meczu Mistrzostw Europy w siatkówce, w którym Polska rywalizowała z Włochami przyciągnęła nieco ponad 456 tys. widzów:

Więcej o sprawie Stuu przeczytacie na Spider's Web:

Kto wcześniej był rekordzistą?

Dotychczas najlepszy wynik pod względem zgromadzonych widzów w jednym momencie na livestreamie to zaledwie nieco ponad 220 tysięcy. Należał do twórcy motoryzacyjnego, Buddy. W trakcie losowania auta BMW M3 CS na YouTube, zgromadził on 229 tys. widzów.

Kto był jeszcze przed Buddą? Marcin Majkut, Xayoo i jego 193 tys. widzów podczas wielkiego powrotu:

REKLAMA

Popularny Druid polskiego internetu prawie pobił łączną liczbę widzów obu poprzednich rekordzistów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA