REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

OnePlus 12R z każdym dniem staje się coraz bardziej opłacalny. Niebawem wleci do Polski

Już za trzy tygodnie OnePlus wprowadzi do Polski nowe smartfony. Obok sztandarowego modelu zostanie pokazany też bardziej przystępny - OnePlus 12R. Urządzenie z każdym dniem staje się bardziej opłacalne.

02.01.2024
21:42
OnePlus 12R z każdym dniem staje się coraz bardziej opłacalny. Niebawem wleci do Polski
REKLAMA

OnePlus 12R to pierwszy model popularnego producenta z dopiskiem "R", który trafi na globalny rynek – dotychczas poprzednie modele z tej serii były przeznaczone dla Chin oraz Indii. Smartfon będzie nieco mniej zaawansowaną wersją podstawowego sztandarowego OnePlusa 12, ale jego możliwości nie będą ustępować droższemu bratu. To smartfon, który już teraz wydaje się jednym z najbardziej obiecujących telefonów wydanych w 2024 r., mimo że nawet nie miał premiery.

REKLAMA

OnePlus 12R zapowiada się jako genialny smartfon. Zyska potężną baterię i piękny wyświetlacz

OnePlus 12 miał swoją premierę w Chinach, więc tak naprawdę wiemy wszystko na temat sztandarowca chińskiego giganta technologicznego (oprócz ceny w Polsce), natomiast OnePlus 12R do niedawna był zagadką. Niemniej jednak do premiery pozostaje coraz mniej czasu i z każdym dniem dowiadujemy się nowych informacji na temat urządzenia – z każdym dniem sprzęt staje się tylko lepszy.

Już wcześniej wiedzieliśmy, że zostanie wyposażony w zeszłoroczny sztandarowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który może i odstaje wydajnościowo od Snapdragona 8 Gen 3 (przede wszystkim w testach syntetycznych typu Geekbench), ale w codziennym użytkowaniu nie powinien być dużo słabszy. Procesor będzie połączony z 8 lub 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR5X wraz z 128 GB pamięci UFS 3.1 lub 256 GB przestrzeni na dane UFS 4.0, więc na wydajność nie będzie można narzekać.

Nowe oficjalne informacje jednak jeszcze bardziej potwierdzają, że szykuje się hit. Producent zapowiedział, że OnePlus 12R zostanie wyposażony w ogromny akumulator o pojemności 5500 mAh - co jest znacznie większą wartością w porównaniu do typowego 5000 mAh w świecie Androida - która pozwoli na świetne czasy pracy na jednym ładowaniu. Jeśli jesteśmy przy tym temacie, to urządzenie zaoferuje możliwość uzupełniania energii po kablu o mocy 100 W, dzięki któremu proces ładowania od 0 do 100 proc. nie powinien trwać dłużej niż 40 minut.  

Gdyby tego było mało, smartfon zostanie wyposażony w duży ekran OLED o przekątnej 6,78 cala, któremu nie zabraknie technologii LTPO 4.0 oferującej bardzo szeroki zakres adaptacyjnej częstotliwości odświeżania 1-120 Hz, która spotęguje czas pracy na baterii smartfona. Ekran ma być przykryty szkłem Gorilla Glass Victus 2. generacji. Jeśli chodzi o zestaw aparatów, to na tyle znajdziemy 3 moduły: główny z matrycą 50 Mpix IMX890, szeroki 8 Mpix oraz makro 2 Mpix. OnePlus 12R ma mieć też charakterystyczny suwak do wyciszania.

Premiera za trzy tygodnie: 23 stycznia 2024

OnePlus 12R ma mieć swoją premierę już 23 stycznia wraz z bardziej zaawansowanym modelem OnePlus 12. Patrząc na nowe informacje, wydaje się, że to właśnie tańszy model 12R będzie hitem 2024 r., zapewniając prawie sztandarową specyfikację w przystępnej cenie. Zważywszy na fakt, że zeszłoroczny OnePlus 11 startował z ceny ok. 4500 zł, osobiście oczekiwałbym, że OnePlus 12 będzie bardzo podobnie wyceniony, natomiast OnePlus 12R powinien kosztować ok. 3500 zł i w tej cenie zyska naprawdę wielu fanów. Z pewnością jest na co czekać.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA