REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Najbardziej oczekiwana polska strategia na rozgrywce. Leci do Game Passa

Ekipa 11 Bit Studios zaprezentowała pierwszy zwiastun z rozgrywką tytułu Frostpunk 2. Możemy na nim zobaczyć jak wygląda nowe, większe i bardziej szczegółowe miasto.

16.01.2024
18:33
Najbardziej oczekiwana polska strategia na rozgrywce. Leci do Game Passa
REKLAMA

Po This War of Mine oraz Frostpunku utalentowane polskie studio prezentuje swoją kolejną produkcję. Frostpunk 2 to kontynuacja strategii, w której celem jest utrzymanie funkcjonowania miasta dającego schronienie ludziom podczas lodowej apokalipsy.

REKLAMA

To pierwszy raz, kiedy możemy zobaczyć, jak wygląda Frostpunk 2 oraz jego miasto.

Gracz ponownie wcieli się w postać zarządcy, którego celem jest rozwój oraz zapewnienie funkcjonowania miastu. Nierozłącznym elementem gry Polaków z 11 Bit Studios będzie podejmowanie trudnych, często moralnie dyskusyjnych decyzji, starając się szukać drogi do większego dobra bądź społecznej równowagi.

O równowagę będzie natomiast trudno, bowiem mieszkańcy staną się jeszcze bardziej konfliktowi, gotowi do spisków oraz rządni władzy niż w poprzedniej odsłonie. Dadzą temu wyraz podczas głosowania, mogąc wprost wyrazić w ten sposób wotum nieufności wobec gracza. Gracz z kolei zyska możliwość tworzenia nowego prawa, czasem wbrew gotującemu się ze wściekłości miastu.

Frostpunk 2 zadebiutuje w pierwszej połowie 2024 r. i trafi prosto do Game Passa.

REKLAMA

Docelowe platformy dla strategii to komputery osobiste, a także konsole Xbox Series oraz PlayStation 5. W dniu premiery gra będzie dostępna w ramach abonamentu PC Game Pass dla użytkowników komputerów. W późniejszym terminie trafi także do konsolowego Game Passa dla Xboksa Series.

Dokładna data premiery gry Frostpunk 2 wciąż nie jest znana, podobnie jak cena polskiej produkcji. Jeśli jednak podobnie jak ja czekacie na ten tytuł, możecie dodać go do swojej listy życzeń na Steam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA