REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Frostpunk 2 oficjalnie zapowiedziany. Jest zwiastun polskiej produkcji

Jedna z najciekawszych gier strategicznych ostatnich lat pochodzi z Polski. Frostpunk, bo o nim mowa, doczeka się seqeula. Gra pojawi się na platformach Steam, GOG i Epic. Posiadacze konsol na razie muszą obejść się smakiem.

12.08.2021
19:03
frostpunk 2 zwiastun zapowiedź
REKLAMA

Frostpunk od 2018 roku zrobił furorę, zbierając mnóstwo pozytywnych recenzji i nagród. Polskie 11 bit studios właśnie oficjalnie zapowiedziało Frostpunka 2 - kontynuację gry będącej połączeniem symulacji zarządzania miastem, strategii, survivalu i symulatora społeczeństwa. Frostpunk 2 to pierwszy ogłoszony projekt z trzech, nad którymi pracują wewnętrzne zespoły deweloperskie 11 bit studios. Przy okazji zapowiedzi nowej gry, podczas nadchodzącego weekendu — od dziś do 16 sierpnia — pierwszy Frostpunk dostępny będzie za darmo na Steam.

REKLAMA
 class="wp-image-1820764"
Frostpunk 2. Ropa naftowa zamiast węgla

Cytując opis wydawcy, w kontynuacji Frostpunka gracze ponownie wcielają się w przywódcę miasta, które do przetrwania i rozwoju stale potrzebuje zasobów, więc ekspansja oraz poszukiwanie nowych źródeł energii są nieuniknione. Ale apokaliptyczny świat poszedł do przodu. Po erze węgla podbój mroźnego Frostlandu w celu rozwoju przemysłu naftowego wydaje się być nową nadzieją na przeżycie dla resztek ludzkości. Zmiany jednak nie przychodzą łatwo. Nie każdy w różnorodnym i rozwarstwionym społeczeństwie zgodzi się na nowy kierunek rozwoju.

Gra pojawi się na platformach Steam, GOG i Epic – a więc wyłącznie na PC. Na razie nie słychać zapowiedzi o edycji dla Xbox, PlayStation bądź innych konsol do gier.

Frostpunk 2 – zapowiedź i zwiastun. Co nowego?

Studio zapowiada, że Frostpunk 2 będzie dużo większą grą od swojej poprzedniczki – między innymi za sprawą zwiększonych nakładów na produkcję. Na dziś nad Frostpunkiem 2 pracuje zespół liczący niemal 70 osób.

REKLAMA

-To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób, oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturąjak opisuje grę Jakub Stokalski, jeden z dyrektorów produkcji Frostpunka 2.

Trzymajmy mocno kciuki za wersję na konsole. Pierwsza odsłona Frostpunka jest zdecydowanie godna polecenia. Pojawiła się na platformy Xbox, PlayStation, Steam, GOG i Apple App Store dla komputerów Mac.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA