REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Idziesz na pocztę i się przebierasz. Klienci entuzjastycznie przyjęli nową usługę

Poczta Polska myśli, jak przemycić więcej książek i kalendarzy do swoich placówek, a francuska La Poste instaluje przymierzalnie. Tak, żeby nie wracać do domu z niepotrzebnymi paczkami, które i tak będzie trzeba zwracać.

02.01.2024
12:50
Idziesz na pocztę i się przebierasz. Klienci entuzjastycznie przyjęli nową usługę
REKLAMA

InPost jest liderem innowacyjności. Za to Poczta Polska jest królem bazaru w swoich placówkach. Gdzie indziej można znaleźć serię książek Przepisy Siostry Anastazji czy papierowe ręczniki? Francuska poczta wyprzedziła każdą firmę na świecie. Co takiego zrobiła?

REKLAMA

Przymierzalnie na poczcie i szybki zwrot

La Poste, francuska firma świadcząca usługi pocztowe, testowo wprowadziła przymierzalnie w listopadzie w czterech swoich placówkach pocztowych dla klientów odbierających paczki. Przymierzalnie są umieszczone tuż obok miejsca odbioru przesyłek. Brzmi to, jak bezsensowny pomysł? Nie do końca.

Klienci teraz mogą przymierzyć ubrania lub buty otrzymane w paczkach i natychmiast zwrócić je, jeśli nie pasują. Pomieszczenia wyposażone są w krzesło, półkę na rzeczy osobiste i poręcze, co zapewnia dostępność dla osób z ograniczoną mobilnością. Przymierzalnie oferują również możliwość recyklingu opakowań i wydruku etykiet zwrotnych - tak, aby móc od razu zwrócić nietrafiony zakup.

Po więcej innowacji wpadajcie na Spider's Web:

Będzie więcej pocztowych przymierzalni

REKLAMA

Obecnie La Poste zdecydowała się na wprowadzenie kolejnych czterech przymierzalni w punktach w Valenciennes, Amiens, Bordeaux i Saint-Étienne. Przedstawiciele poczty przekazują, że nowość spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród klientów, dlatego tworzenie kolejnych przymierzalni jest tylko kwestią czasu.

Inicjatywa ma na celu zaspokojenie rosnącej potrzeby zakupów online i handlu elektronicznego, szczególnie po pandemii. Okres próbny przymierzalni potrwa sześć miesięcy, po którym La Poste oceni możliwość rozszerzenia tej usługi na więcej placówek pocztowych na terenie całego kraju.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA