REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności jest hitem. CD Projekt Red ma powód do dumy

Dodatek do Cyberpunka 2077, Widmo Wolności, sprzedaje się jak świetnie na całym świecie. Polacy zrobili hit, który w samym 2023 roku został kupiony w liczbie kilku milionów sztuk.

05.01.2024
15:08
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty
REKLAMA

Cyberpunk 2077 ma już na karku ponad 3 lata – gra została wydana w grudniu 2020 po licznych opóźnieniach. Od tego czasu Polacy znacznie ulepszyli swoją produkcję i szczególnie aktualizacja 2.0 wydana we wrześniu ubiegłego roku pokazała, jak zmienił się twór polskiego studia. W tym samym miesiącu został wydany też dodatek Widmo Wolności. Ten jest obecny na rynku nieco ponad 3 miesiące, a mimo tego bije rekordy.

REKLAMA

Cyberpunk 2077: Widmo Wolności to istny hit. Miliony graczy zagrało w ten dodatek

Na oficjalnym profilu Cyberpunk 2077 twórcy pochwalili się dokładnymi liczbami sprzedaży dodatku Widmo Wolności w 2023 roku. Okazuje się, że sprzedano ponad 5 mln kopii dodatku, co robi wrażenie. Czy powinno to kogoś dziwić? Zdecydowanie nie, CD Projekt Red ma powód do dumy, ponieważ nie mówimy o samej grze, a jedynie dodatku.

Nie jest to jednak zwykły dodatek, w którym otrzymujemy co najwyżej kilka dodatkowych misji, tak jak to wygląda w wielu DLC, a zupełnie nowa historia, która uzupełnia wątek główny i daje graczowi kolejną możliwość zakończenia głównej linii fabularnej. Dodaje także zupełnie nowe mechaniki oraz osobną dzielnicę.

Dodatek Widmo Wolności również nie jest drogi, bo kosztuje 100 zł, a kupując Cyberpunk 2077 Ultimate Edition otrzymujemy zarówno dostęp do podstawki, jak i do dodatku, za około 175 zł (m.in. dzięki wyprzedażom). Wynik robi wrażenie nie tylko przez wzgląd na liczbę ponad 5 mln zakupionych kopii, ale także czasu, w jakim osiągnięto tak ogromną sprzedaż: mowa o 2023 roku, gdzie dodatek jest dostępny od 3 miesięcy.

Cyberpunk 2077, jak i dodatek Widmo Wolności, zyskał masę nominacji The Game Awards 2023 w wielu kategoriach, a produkcja nawet wygrała w kategorii najlepszej wspieranej gry. DLC tylko dolał oliwy do ognia popularności i rekordów, chociaż liczba w kolejnych miesiącach z pewnością będzie rosła i w 2024 roku dodatek najpewniej zaliczy kolejne kamienie milowe w kwestii sprzedaży. Obecnie nie pozostaje nic innego niż trzymać kciuki oraz wyczekiwać na kontynuację Cyberpunka 2077, ale także nowe gry z serii Wiedźmin.

REKLAMA

Więcej o grach piszemy na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA