REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Poradniki
  3. Social Media - Poradniki

TikTok bez rejestracji. Jak przeglądać TikToka bez konta?

Choć korzystanie z TikToka jest utożsamiane z tworzeniem konta, które pozwala na interakcję tak z treściami, jak i z użytkownikami, to z serwisu można korzystać całkiem łatwo bez rejestracji. Jak? Wyjaśnimy w tym artykule.

04.12.2023
7:10
TikTok bez rejestracji. Jak przeglądać TikToka bez konta?
REKLAMA

Doświadczenie płynące z korzystania z serwisu TikTok jest najlepsze po założeniu konta, bowiem umożliwia ono udostępnianie własnych wideo, wchodzenie w interakcję z użytkownikami czy możliwość personalizacji wyświetlanych ci treści.

Jednak niekiedy zdarzają się sytuacje, w których chciałbyś przejrzeć TikTok bez rejestracji. Być może chcesz tylko zobaczyć jak wygląda platforma - bez tworzenia konta, a być może chcesz zobaczyć profil osoby, która cię zablokowała. Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego na temat korzystania z TikToka bez rejestracji.

REKLAMA

TikTok bez rejestracji - i bez tajemnic:

Czy można korzystać z TikToka bez rejestracji?

Możliwe jest korzystanie z TikToka bez rejestracji, a więc bez posiadania konta. Jednakże TikTok znacznie ogranicza funkcje serwisu dla osób, które korzystają z niego bez konta.

TikTok bez rejestracji - wady i zalety

Największą zaletą korzystania z TikToka bez rejestracji jest możliwość przeglądania bez pozostawiania po sobie "śladów" - śladów w postaci informacji, które następnie algorytm TikToka wykorzystuje do proponowania ci treści czy wyświetlania reklam. Nadal jednak możesz cieszyć się treściami w sposób identyczny, co zwykli użytkownicy - możesz je oglądać wraz z dźwiękiem czy udostępniać w innych serwisach. Nawet bez posiadania konta na TikToku możliwe jest wyszukiwanie użytkowników czy filmów po hashtagach i słowach kluczowych. No i oczywiście podczas przeglądania bez konta nikt nie może zidentyfikować czy byłeś aktywny w serwisie lub czy przeglądałeś czyjeś konto.

Natomiast bez konta musisz liczyć się z tym, że nie możesz komentować, reagować czy zapisywać filmików. Niemożliwe jest także wyszukiwanie transmisji live czy obserwować użytkowników. Ponadto sugerowane ci treści są wybierane na podstawie lokalizacji i trendów w twojej okolicy, a nie jak w przypadku użytkowników zarejestrowanych - na podstawie historii aktywności w serwisie (oglądania, czasu spędzonego na oglądaniu, komentarzach, obserwowanych profilach itd.). Niektórych mogą także irytować dość natrętne prośby serwisu o zalogowanie się lub stworzenie konta.

TikTok bez rejestracji na telefonie

Chcąc przeglądać TikTok bez rejestracji na telefonie, masz dwie opcje. Pierwszą z nich jest otworzenie strony tiktok.com w przeglądarce internetowej twojego telefonu. Otworzony w ten sposób TikTok pozwoli ci przeglądać filmy w zakładce "Dla ciebie" oraz profili osób, których filmy sugeruje ci serwis w owej zakładce. Lecz to wszystko - niemożliwe jest wyszukiwanie czy interakcja z użytkownikami i treściami.

Drugą opcją jest instalacja aplikacji, która od jakiegoś czasu dostępna jest w aplikacji. Wystarczy, że pobierzesz aplikację TikTok ze sklepu Google Play lub App Store, zainstalujesz i otworzysz, a następnie przejdziesz przez proces wstępnego ustawienia aplikacji. Choć nie możesz pominąć wpisania daty urodzenia, możesz pominąć wybór interesującej cię tematyki - i to tyle. Możesz od razu korzystać z trybu gościa, w tym niedostępnego w przeglądarce wyszukiwania.

TikTok bez rejestracji na komputerze

TikTok bez rejestracji na komputerze jest niezwykle prosty w obsłudze. Wystarczy, że wejdziesz na stronę tiktok.com i... to tyle. W serwisie możesz nawigować myszką lub klawiaturą: strzałki w górę i w dół przewijają filmy, a klawisz M pozwala na wyciszanie aktualnie odtwarzanego filmu.

Ważną różnicą pomiędzy TikTokiem bez rejestracji na komputerze i na telefonie jest fakt, że na komputerze można także wyszukiwać za pomocą paska znajdującego się u góry ekranu.

Więcej poradników dotyczących TikToka:

REKLAMA

Zdjęcie główne: suprunovich / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA