REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

T-Mobile ma pomysł na twój stary telefon. Ten leżący w szufladzie

Aż połowa Polaków posiada w swojej szufladzie setki złotych w formie starych telefonów. Jeżeli jesteś zainteresowany ich odbiorem w postaci środków na nowy telefon, wystarczy, że zainstalujesz specjalną aplikację i oddasz telefon do T-Mobile, które właśnie ruszyło z akcją "Oddajesz, dostajesz".

07.12.2023
13:31
T-Mobile ma pomysł na twój stary telefon. Ten leżący w szufladzie
REKLAMA

Jak pokazują badania, 48 proc. Polaków nadal trzyma w domu swój stary telefon, a niemal jedna czwarta z nas trzyma w domu dwa nieużywane urządzenia. Jeżeli także należysz do tego grona, a przy okazji jesteś klientem T-Mobile, to masz okazję spieniężyć stare urządzenia oraz - według zapewnień operatora - pozbyć się telefonu w sposób bezpieczny dla środowiska.

REKLAMA

Odkupujesz, zyskujesz. W nowej akcji T-Mobile możesz spieniężyć stare smartfony

Jak poinformował operator w informacji prasowej, 6 grudnia T-Mobile rozpoczęło akcję odkupu smartfonów o nazwie "Oddajesz, dostajesz". W ramach akcji właściciele starych, lecz wciąż działających smartfonów mogą samodzielnie, za pomocą specjalnej, przygotowanej przez operatora aplikacji przeanalizować stan urządzenia. Po analizie stanu urządzenia użytkownik otrzyma wycenę urządzenia, a kwota ze sprzedaży urządzenia może zostać przeznaczona na zakup nowego urządzenia.

Przede wszystkim nasze urządzenie musi być sprawne, z działającym modułem WiFi, warto też przygotować ładowarkę. Następnie należy włożyć do telefonu dowolną kartę SIM i po uruchomieniu telefonu połączyć się z siecią, a następnie pobrać specjalną aplikację diagnostyczną T-Mobile Oddajesz, dostajesz (dostępną bezpłatnie w Google Play i App Store).

- informuje Adrianna Maron, starsza specjalistka ds. komunikacji w T-Mobile Polska

Uruchomiona na telefonie aplikacja sprawdza działanie poszczególnych elementów i modułów urządzenia, m.in. modułu Bluetooth, przycisku głośności czy tego, czy ekran dotykowy jest w pełni sprawny. Ponadto osoba chcąca odsprzedać telefon musi w aplikacji odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących stanu telefonu, na które odpowiedzi nie może uzyskać aplikacja, np. czy telefon uległ zalaniu lub czy obudowa nie jest wygięta.

Po otrzymaniu wyceny, która cię satysfakcjonuje, wystarczy, że zaniesiesz telefon do najbliższego salonu magentowego operatora, a pracownicy zajmą się resztą.

Dokładną instrukcję całego procesu można zobaczyć w wideo przygotowanym przez T-Mobile Polska.

Co ważne, w akcji mogą wziąć udział wyłącznie smartfony sprawne, dostępne w polskiej dystrybucji - telefony bez ekranów dotykowych, uszkodzone lub wyprodukowane z myślą o innych rynkach nie mogą zostać odkupione w ramach akcji "Oddajesz, dostajesz".

Jeżeli telefony, które masz w domu nie działają - nic nie szkodzi, bowiem te obecnie można oddać do specjalnych pojemników dostępnych w biurach T-Mobile. Każde oddane w ten sposób urządzenie wspiera Szlachetną Paczkę.

Może zainteresować cię także:

REKLAMA

Zdjęcie główne: ArieStudio / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA