REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Samsung z genialną funkcją. Telefon będziesz ładował jak samochód

Samsung sprawi, że bateria w twoim telefonie wytrzyma dłużej. W jaki sposób? Południowokoreańska firma weźmie przykład z samochodów elektrycznych. Nie mogę się doczekać tej aktualizacji.

28.12.2023
18:32
samsung galaxy s23 plus ultra aparaty
REKLAMA

Czy baterie w naszych smartfonach to jedyna rzecz, która nie zmieniła się zbytnio na przestrzeni lat? Mało kogo interesuje fakt, że kolejny smartfon otrzymuje większą baterię. Jednak każdy z nas musi dbać o poziom naładowania. Dla tych, którzy używają tego samego telefonu przez kilka lat, wymiana baterii jest nieunikniona, choć można to odłożyć w czasie. Samsung wprowadza ważną funkcję do swoich smartfonów w najbliższej aktualizacji!

REKLAMA

Ochrona Baterii w One UI 6.1

Jak donosi serwis 9to5Google, Samsung przygotowuje się do wprowadzenia nowej funkcji "Ochrona Baterii" w nadchodzącej aktualizacji One UI 6.1, która prawdopodobnie zadebiutuje z serią Galaxy S24. Ta funkcja ma na celu poprawę zdrowia baterii, oferując trzy poziomy ochrony: podstawowy, adaptacyjny i maksymalny, które regulują poziomy ładowania w różnym stopniu.

Ochrona podstawowa utrzymuje naładowanie telefonu powyżej 95 proc., wstrzymując ładowanie przy 100 proc. do czasu, gdy bateria spadnie do 95 proc. i tak w kółko. Ochrona adaptacyjna zatrzymuje szybkie ładowanie przy 80 proc. i stopniowo ładuje telefon do 100 proc. w zależności od wzorców snu. Natomiast maksymalna ochrona ogranicza ładowanie do 80 proc., zapewniając największą trwałość baterii.

Więcej tekstów o Samsungu znajdziecie na Spider's Web:

REKLAMA

Jednakże, pomimo widocznych ustawień tej funkcji, aktualnie nie działa ona tak, jak powinna. Włączenie ochrony baterii ogranicza ładowanie do maksymalnie 85 proc - i tylko tyle. Być może ta funkcja jest wciąż w fazie rozwoju i jeszcze nie działa tak, jak powinna.

Mimo tych problemów, aktualizacja One UI 6.1 powinna wprowadzić funkcję Ochrony Baterii - najpewniej już w styczniu 2024 roku, wraz z premierą serii telefonów Samsung Galaxy S24.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA