REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung sypnął aktualizacjami. Te smartfony właśnie otrzymały Androida 14

Samsung wypuścił aktualizacje do systemu operacyjnego Android 14 z One UI 6 dla kolejnych kilku modeli. Mowa o dwóch tańszych smartfonach z ubiegłego roku oraz składanym Galaxy Z Fold 3 z 2021 roku.

22.12.2023
20:08
Samsung sypnął aktualizacjami. Te smartfony właśnie otrzymały Androida 14
REKLAMA

Od końca października 2023 roku Samsung zaczął wypuszczanie pierwszych uaktualnień do Androida 14 w Polsce. Początkowo na aktualizacje mogli liczyć posiadacze tegorocznych sztandarowych Galaxy S23, natomiast później aktualizacje zostały wprowadzone także dla tańszych Galaxy A54 oraz starszych modeli typu Galaxy S22 czy Galaxy S21. Teraz nadchodzi moment na kolejne urządzenia.

REKLAMA

Samsung Galaxy Z Fold 3, Galaxy A23 oraz Galaxy M23 z aktualizacją do Androida 14 i One UI 6

Użytkownicy Samsunga Galaxy Z Fold 3 z 2021 roku na całym świecie (w tym w Europie) zaczęli otrzymywać powiadomienia o aktualizacji do systemu Android 14. Według pierwszych doniesień nowy system dla tego modelu miał pojawić się w grudniu i informacje faktycznie się sprawdziły.

Aktualizacja ma oznaczenie F926BXXU5GWL1 oraz waży nieco ponad 2,5 GB. Obejmuje najnowsze poprawki bezpieczeństwa datowane na 1 grudnia 2023 roku. Oczywiście największą zmianą jest tu system operacyjny Android 14 oraz nowe wydanie nakładki systemowej stworzonej z myślą o smartfonach Samsunga – jest ładniej, nowocześniej i pod wieloma względami lepiej. Natomiast użytkownicy tego modelu nie powinni oczekiwać zmian przygotowanych z myślą o składanych urządzeniach – te są serwowane dopiero w późniejszych wersjach One UI (w tym przypadku pojawią się w wersji 6.1.1).

Kolejnymi dwoma modelami, które właśnie zostały zaktualizowane do najnowszej wersji systemu operacyjnego i nakładki, są Samsung Galaxy A23 5G i Galaxy M23 5G, które należą raczej do tańszych zeszłorocznych sprzętów koreańskiego producenta w segmencie cenowym ok. 1000 zł. Polacy korzystający z tych urządzeń już mogą pobierać aktualizację – w przypadku tych sprzętów z pewnością użytkownicy mogą być zaskoczeni i to naprawdę ciekawe, że Samsung wypuścił tak wcześnie aktualizacje dla tych modeli.

Oba urządzenia według wcześniejszych doniesień miały zostać zaktualizowane w pierwszym kwartale 2024 roku. Taki Galaxy M23 5G miał otrzymać uaktualnienie dopiero w lutym 2024, a Galaxy A23 5G w styczniu 2024 roku. Mamy koniec grudnia, a tu oba modele już są w stanie obsłużyć Androida 14 z nakładką One UI 6. Niezależnie od tego, z jakiego smartfona Samsunga korzystamy, uaktualnienie powinno pojawić się w formie powiadomienia, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie uruchomienia ustawień i ręcznego sprawdzenia dostępności aktualizacji.

Jeśli korzystasz z jednego z tych trzech urządzeń i nie widzisz aktualizacji, to nic straconego – ta powinna się pojawić w ciągu kilku dni.

REKLAMA

Więcej o smartfonach Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA