REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Niepokojące powiadomienia od Sony. Jeżeli zobaczyłeś ten komunikat na PS4/PS5, to nie jesteś jedyny

Jeżeli dzisiejszym rankiem twoja konsola PlayStation przywitała cię komunikatem o trwałym zawieszeniu konta w Playstation Network, to mamy dobre (złe?) wieści: nie jesteś jedyny. Bowiem ten sam komunikat otrzymało tysiące graczy na całym świecie, w tym osoby grające offline i nie kupujące gier.

05.12.2023
8:47
Niepokojące powiadomienia od Sony. Jeżeli zobaczyłeś ten komunikat na PS4/PS5, to nie jesteś jedyny
REKLAMA

Późnym wieczorem 4 grudnia polskiego czasu serwis X (dawny Twitter), Reddit oraz fora dyskusyjne zalały zgłoszenia użytkowników platform PS4 i PS5 o problemach z połączeniem z Playstation Network. Zgłoszenia nie dotyczyły typowych problemów technicznych z połączeniem, lecz faktu, że konta użytkowników bez ostrzeżenia - i według relacji - bez powodu zostały permanentnie zawieszone.

REKLAMA

Liczni użytkownicy PlayStation Network z trwale zawieszonymi kontami

To konto jest trwale zawieszone w PlayStation Network ze względu na naruszenie Warunków korzystania z serwisu i Umowy użytkownika

- czytamy w komunikacie, który przywitał licznych użytkowników konsol PlayStation.

Jak wynika z relacji osób dotkniętych trwałą blokadą konta, nie tylko zostały one zablokowane bez powodu, ale także nie mają możliwości odwołania się od decyzji PlayStation.

Bez uprzedzenia, @PlayStation/@AskPlayStation
trwale zablokowało mi dostęp do #PlayStation Network. Nikt nie wie dlaczego! Nie mam obciążenia zwrotnego, nie mogę się odwołać i nie mam odpowiedzi na status zawieszenia.
#sony #psn #gaming #ps5

- pisze @Cryptaco3 na X.

"Właśnie mi się to przytrafiło. Rozmawiałem z przedstawicielem [wsparcia Sony] i było to najbardziej kafkowskie doświadczenie. Powiedzieli, że moje konto narusza warunki korzystania z usługi, ale nie chcieli (lub nie mogli) powiedzieć mi, jaki warunek najwyraźniej naruszyłem. Gram tylko w gry dla jednego gracza, nie gram online.

- relacjonuje @Velarsiraptor na X.

Póki co Sony nie zaadresowało problemu w mediach społecznościowych ani na stronie wsparcia PlayStation. Nieliczni użytkownicy informują o zażegnaniu problemu poprzez niespodziewane odwieszenie konta.

REKLAMA

Więcej na temat PlayStation:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA