REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Teraz już zawsze ukryjesz swoje małe grzeszki. Przeglądarka dostała "przycisk paniki"

Ponad jedna trzecia osób przegląda "niewłaściwe" treści podczas pracy czy pobytu w szkole lub na uczelni. I nie chodzi tu jedynie o wiadome serwisy, bowiem namiętnie zamiast nauki czy pracy przeglądamy media społecznościowe czy sklepy internetowe. W celu uniknięcia kłótni, reprymendy oraz nieprzyjemnych spojrzeń, Opera GX wprowadza nową funkcję: Przycisk Paniki.

14.12.2023
8:22
Teraz już zawsze ukryjesz swoje małe grzeszki. Przeglądarka dostała "przycisk paniki"
REKLAMA

Każdy z nas był kiedyś w sytuacji, w której przeglądał coś, czego wolałby nie pokazywać innym. W najlepszym scenariuszu jest to prezent niespodzianka dla innego domownika, w trochę gorszym oglądanie YouTube zamiast nauki, w najgorszym przeglądanie w pracy wulgarnych memów lub stron dla dorosłych.

Na te i inne sytuacje Opera GX przygotowała nietypowe remedium: Przycisk Paniki.

REKLAMA

Przycisk Paniki uratuje cię przed wpadką, a może i zwolnieniem

13 grudnia twórcy Opery GX na blogu przeglądarki poinformowali o nowej funkcji, Przycisku Paniki. Choć funkcja opisywana jest w całkiem żartobliwy sposób, nawiązujący do hipotetycznej sytuacji w której "twój szef nagle wraca wcześniej z lunchu, podczas gdy ty oglądasz turnieje League of Legends", całkiem poważnie ukrywa ona - za pomocą jednego przycisku - wszystkie treści obecnie wyświetlane przez przeglądarkę.

Użytkownicy Opery GX mogą w dowolnym momencie wcisnąć klawisz F12 na klawiaturze komputera, co powoduje szybkie zatrzymanie i wyciszenie wszystkich obecnie odtwarzanych multimediów, a następnie otwiera nowe okno z "całkowicie nijaką", "bezpieczną" zawartością". Owa zawartość pochodzi z listy predefiniowanych, "bezpiecznych" stron takich jak Wikipedia. Ową listę można edytować, a Opera GX sugeruje dodanie na niej "strony fanklubu traktorów, zdjęć z małymi zwierzątkami lub notowań giełdowych".

Przycisk Paniki działa w dwie strony, bowiem gdy sytuacja "alarmowa" dobiega końca, wystarczy ponownie wcisnąć klawisz F12, by powrócić do przerwanej sesji.

Obecnie funkcja jest wciąż testowana, dlatego by z niej skorzystać, użytkownicy Opery GX muszą aktywować opcję "Early Bird" w ustawieniach przeglądarki.

REKLAMA

Więcej na temat przeglądarki Opera:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA