REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wchodzisz na Gmaila, a tu zmiany. Dziwne, że tak późno

Google nieco ułatwia sprawę ogarniania wiadomości email w swojej aplikacji na tablety. Wszystko dzięki nowej zaktualizowanej wersji aplikacji pocztowej Gmail, w której poczyniono małe, ale przydatne zmiany.

04.12.2023
20:55
Wchodzisz na Gmaila, a tu zmiany. Dziwne, że tak późno
REKLAMA

Duży ekran tabletów znacznie ułatwia wielozadaniowość i wykonywanie niektórych akcji w porównaniu do smartfonów. Dostosowanie aplikacji mobilnej pod tego typu wyświetlacze jest kluczowe i Gmail już od jakiegoś czasu jest pod tym kątem zoptymalizowany – umożliwia jednoczesne wyświetlenie listy maili na jednym boku wraz z treścią wiadomości na drugim. Jednak niektóre elementy dotychczas nie były dostosowane pod tablety. Teraz się to zmienia.

REKLAMA

Nowy wygląd Gmaila na tabletach. Jest wygodniej

Dotychczas w wersji Gmail na tabletach elementy interfejsu umożliwiały nawigację między folderami za pomocą dolnego paska. Choć w przypadku smartfonów taka konfiguracja ma sens, to dla tabletów niekoniecznie. W nowej wersji aplikacji Google'a firma zdecydowała się na wygodniejsze rozwiązanie, przenosząc elementy z dolnej części ekranu na lewą stronę w postaci bocznego paska. Jest to znacznie wygodniejsze dla użytkowników.

Znajduje się tam rozsuwane menu trzech pasków tzw. hamburger, guzik do utworzenia nowej wiadomości e-mail (który wcześniej wisiał nad wiadomościami, częściowo je zasłaniając) oraz foldery wiadomości, czatów, społeczności i spotkań. Jak widać, zmiany są naprawdę małe, ale przydatne i docenią je przede wszystkim korzystający z tabletów – zmiana od jakiegoś czasu dostępna jest w składanych smartfonach przypominających książkę. Nie jest jasne, czemu zmiana została wprowadzona tak późno, przecież interfejsy aplikacji dostosowanych pod tego typu urządzenia nie różnią się w znaczący sposób od tabletów.

(źródło: 9to5google)

Ulepszenie zostało wprowadzone w stabilnej wersji Gmaila 2023.11.12.x, jednak jak na razie dostępne jest tylko dla wybranych użytkowników, co oznacza, że nie wszyscy mają nowy widok aplikacji pocztowej Google. Najpewniej producent będzie wprowadzał nowy, zaktualizowany wygląd stopniowo, jak to często ma miejsce z nowościami w innych jego usługach i aplikacjach.

REKLAMA

Więcej o nowościach, jakie serwuje Google przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA