REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowa funkcja w Google Play. Kilka kliknięć na komputerze, a telefon wam podziękuje

Jak bardzo "zapchana" jest pamięć waszych telefonów? Albo, jak często nie chcecie pozbywać się starych, nieużywanych aplikacji, ponieważ proces ich usuwania jest zbyt czasochłonny? Google wprowadza prostą opcję: kilka kliknięć i pożegnacie się ze starymi apkami z poziomu komputera, laptopa czy… telewizora.

19.12.2023
8:54
Nowa funkcja w Google Play. Kilka kliknięć na komputerze, a telefon wam podziękuje
REKLAMA

Aplikacje stały się nieodłączną częścią naszego życia. Nawet wizyta w galerii w celu zjedzenia czegoś może wymagać zainstalowania kilku aplikacji, bo "a może w tej drugiej restauracji będą dodatkowe kupony". Jednak po pewnym czasie, zwłaszcza gdy nie korzystamy z optymalizacji pamięci masowej, nasze urządzenia mogą być zatłoczone. Najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie aplikacji bezpośrednio z telefonu, ale kto ma na to czas? Google zauważył ten problem i dlatego w kodzie Sklepu Play znaleziono coś, co pomoże wszystkim posiadaczom zatłoczonych smartfonów.

REKLAMA

Sklep Play pozwoli na zdalne usuwanie aplikacji

Google Play Store planuje wprowadzenie nowej funkcji, która umożliwi użytkownikom zdalne odinstalowanie aplikacji z urządzeń połączonych z ich kontem. Ta funkcja, która ma zostać dodana w wersji 38.8 Sklepu Play, pozwoli użytkownikom na bardziej efektywne zarządzanie aplikacjami. Umożliwi sortowanie ich według rozmiaru, ułatwiając tym samym usuwanie aplikacji, które zajmują więcej miejsca.

Poznajcie więcej nadchodzących zmian w aplikacjach Google'a na Spider's Web:

Chociaż aktualizacja jeszcze nie została oficjalnie wydana, serwis Android Authority informuje, że osoba analizująca kod aplikacji Google'a, znana jako AssembleDebug, zdołała aktywować tę funkcję. Opisała też kroki, które należy podjąć, aby odinstalować aplikacje z połączonych urządzeń. Proces obejmuje przejście do sekcji "Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami", wybranie odpowiedniego urządzenia oraz zaznaczenie aplikacji do usunięcia.

Lista zmian wskazuje, że ta funkcja będzie działać na różnych platformach, takich jak Android Auto, na komputerze, telefonie, telewizorze czy systemie Wear OS. Nie wiemy dokładnie, kiedy zdalne usuwanie zostanie uruchomione, ale wszystko jest już gotowe, abyśmy mogli łatwiej pozbyć się niechcianych/starych aplikacji z naszych urządzeń z systemem Android.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA