REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Na takim laptopie to tylko grać i grać. Acer ma nowego potwora

Acer pokazał swój najnowszy laptop Nitro V 16, który został stworzony do gier. To sprzęt, na którym nic tylko grać i grać. Ma na pokładzie najnowsze procesory AMD Ryzen wypchane po brzegi sztuczną inteligencją.

07.12.2023
19:07
Jaki laptop gamingowy kupić
REKLAMA

AMD właśnie pokazało procesory Ryzen 8000 dla laptopów. Nie musieliśmy długo czekać na pojawienie się tych układów w pierwszych urządzeniach, bo tak naprawdę tuż po premierze pojawiły się już takie propozycje. Oczywiście, wiele z nich może nie trafić do Polski, natomiast co do nowego modelu Acera jesteśmy pewni, że kupimy go w naszym kraju. Natomiast na debiut na półkach sklepowych takiego sprzętu będziemy musieli sobie nieco poczekać, bo do kwietnia 2024 roku.

REKLAMA

Acer Nitro V 16. Nowy potwór do gier i nie tylko

Najnowszy model Nitro V 16 został stworzony przede wszystkim do gier, który z każdej strony wspiera sztuczna inteligencja. Urządzenie ma na pokładzie maksymalnie procesor AMD Ryzen 7 8845HS, który jak seria 7040 korzysta w dalszym ciągu z architektury Zen 4. To czip zapewniający najwyższą wydajność w grach przy jednoczesnej wysokiej energooszczędności. Ma też na pokładzie technologię Ryzen AI, która m.in. wspiera wszelkie funkcje bazujące na sztucznej inteligencji w systemie operacyjnym Windows 11.

Gdyby tego jednak było mało, to do dyspozycji użytkownika laptopa jest karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 w wersji laptopowej, która zapewnia 8 GB pamięci wideo oraz przede wszystkim wsparcie technologii DLSS 3.5. Najnowsza wersja DLSS-a to zestaw technik, w którego skład wchodzi upscaler obrazu, generator klatek oraz ray reconstruction. To funkcje, które bazują oczywiście na sztucznej inteligencji, mając zapewnić najlepszą wydajność i jakość wyświetlanego obrazu w grach komputerowych.

Acer Nitro V16 ma do dyspozycji też 16 GB pamięci operacyjnej DDR5-5600 oraz maksymalnie 2 TB na superszybkim dysku SSD PCIe 4.0.

Przedstawiliśmy wnętrze, ale wygląd zewnętrzny też się przecież liczy – laptop oferuje duży, 16-calowy wyświetlacz w proporcjach 16:10 o rozdzielczości WUXGA lub WQXGA z częstotliwością odświeżania na poziomie 165 Hz przy czasie reakcji 3 ms. Dzięki temu, że panel zapewnia rozszerzone w pionie proporcje, użytkownik ma do dyspozycji więcej miejsca przestrzeni roboczej.

Laptopowi nie brakuje też zestawu głośników wspartych technologią DTS X:Ultra, mikrofonu z technologią odszumiania głosu przy pomocy sztucznej inteligencji, pełnowymiarowej klawiatury z blokiem numerycznym oraz pełnego zestawu portów i łączności - USB 4, 2x USB 3, HDMI, microSD oraz WiFi 6E. Urządzenie ma wejść do sprzedaży już w kwietniu 2024 roku w cenie zaczynającej się od 1199 euro (ok. 5200 zł).

REKLAMA

Więcej o laptopach do gier przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA