REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft chce wiedzieć, dlaczego zamykasz jego aplikacje. Na to pytanie musisz odpowiedzieć

Użytkownik nie może już tak po prostu wyłączyć synchronizacji swojego komputera bądź tabletu z chmurą. Musi się z tego tłumaczyć - dopóki tego nie zrobi, OneDrive w Windows 11 pozostanie włączony.

09.11.2023
19:52
Windows 11 wyłączanie OneDrive
REKLAMA

OneDrive to dość udana usługa chmurowa Microsoftu. Jej głównym przeznaczeniem jest oczywiście przechowywanie danych - użytkownik może trzymać w chmurze publicznej Microsoftu swoje zdjęcia, dokumenty, filmy czy inne pliki i mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia, mając przy tym pewność, że rzeczone dane są dobrze zabezpieczone. Na dodatek OneDrive jest atrakcyjnie wyceniony. To dobra usługa - ale nie jedyna i z pewnością nie taka bezkonkurencyjna.

REKLAMA

Nic więc dziwnego, że część użytkowników może chcieć wyłączyć synchronizację danych w Windowsie 11, nawet jeśli nic na tym OneDrive nie przechowuje. Do tej pory było to możliwe przez interakcję z ikoną OneDrive w systemowym zasobniku. Wystarczy na nią kliknąć, rozwinąć dodatkowe menu i wybrać zamknięcie aplikacji OneDrive. Teraz konieczny jest dodatkowy krok.

Najciekawsze nowości w systemach operacyjnych:

Dlaczego chcesz wyłączyć OneDrive? Nie można nie udzielić odpowiedzi.

 class="wp-image-4156703"
Windows 11 jest (zbyt) ściśle zintegrowany z OneDrive

To, że dostawca danej usługi chce się dowiedzieć, dlaczego klient z niej rezygnuje, nie jest niczym złym. Informacje zwrotne pomagają ją ulepszyć i skutecznie walczyć z konkurencją. Wiele aplikacji i usług ma funkcję ankiety zadowolenia klienta, gdy ten zdecyduje się z nich zrezygnować. Jest jednak jedna fundamentalna różnica między tymi przypadkami a OneDrive’em: ankieta jest nieobowiązkowa i opcjonalna.

REKLAMA
 class="wp-image-4156706"
Wyłączanie OneDrive w Windows 11. Jesteś pewien? Ale dlaczego? A może jednak? No weź...

Tymczasem OneDrive od teraz nie pozwala na wyłączenie, dopóki użytkownik się nie wyspowiada z przyczyn swoich zamiarów. Funkcja wyłączenia aplikacji pozostaje nieaktywna, dopóki ankieta nie zostanie wypełniona. Należy przy tym dodać, że Microsoft utrudnia użytkownikowi wyłączenie funkcji, która wysyła dane na serwery Microsoftu. To niedopuszczalne i miejmy nadzieję, że będzie szybko poprawione jedną z przyszłych aktualizacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA