REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zwrot akcji w sprawie OpenAI. Zarząd podjął decyzję o przyszłości Sama Altmana

Konflikt pomiędzy najwyższymi pracownikami OpenAI prawdopodobnie dobiega końca. Zarząd OpenAI spełnił wymóg stawiany przez Sama Altmana, dzięki czemu obie strony "osiągnęły porozumienie" i przywróciły Altmana na jego dotychczasowe stanowisko.

22.11.2023
7:40
Zwrot akcji w sprawie OpenAI. Zarząd podjął decyzję o przyszłości Sama Altmana
REKLAMA

Od kilku dni trwa niezwykle burzliwy konflikt pomiędzy Samem Altmanem i przychylnymi mu pracownikami, a członkami zarządu OpenAI, którzy - oficjalnie - z powodu braku zaufania odsunęli Altmana od stanowiska dyrektora generalnego firmy.

Sytuacja w ciągu pięciu dni miała kilka zwrotów akcji: Altman złożył rezygnację, OpenAI negocjowało jego powrót, negocjacje się nie powiodły, Microsoft zadeklarował zatrudnienie Altmana i wszystkich osób, które by odeszły z OpenAI. Teraz mamy do czynienia z kolejnym zwrotem: Sam Altman wraca na stanowisko szefa firmy.

REKLAMA

Sam Altman wraca do OpenAI

W środę o 7 rano polskiego czasu OpenAI poinformowało na swoim profilu X (dawnym Twitterze) o "osiągnięciu porozumienia" i powrocie Sama Altmana, wraz z utworzeniem nowego zarządu, w skład którego początkowo będą wchodzić Bret Taylor (prezes zarządu), Larry Summers i Adam D'Angelo.

Rozwiązanie poprzedniego zarządu OpenAI było wymogiem, który Altman postawił, by powrócić do firmy. Adam D'Angelo to przedsiębiorca i jeden z dotychczasowych członków zarządu OpenAI, z kolei Taylor i Summers to nowe nazwiska w składzie OpenAI.

Do decyzji odniósł się zarówno Sam Altman, jak i Satya Nadella, szef Microsoftu. Altman na X przekazał, że "z nowym zarządem i wsparciem Stayi czeka na powrót do OpenAI i budowanie silnej współpracy z Microsoftem".

Natomiast według Satyi Nadelli zmiany w OpenAI "to pierwszy istotny krok na drodze do bardziej stabilnego, dobrze poinformowanego i skutecznego zarządzania", które ponadto "napawają go optymizmem".

Więcej na temat zwolnienia Sama Altmana:

REKLAMA

Zdjęcie główne: rafapress / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA