REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Najlepsze programy do skanowania. Niektóre są tak dobre, że nie wymagają skanera

Oprogramowanie do skanowania którego używasz nie ma potrzebnych ci funkcji? Poznaj możliwości innych aplikacji do skanowania. No i jak zeskanować dokument... nie posiadając skanera? Oto najlepsze programy do skanowania.

27.11.2023
7:07
skanowanie
REKLAMA

Czasami możliwości podstawowego oprogramowania do skanowania - na przykład wbudowanego w system operacyjny - przestają wystarczać. W takim wypadku trzeba sięgnąć po rozwiązania firm trzecich.

Który z programów do skanowania jednak wybrać? Można godzinami przebierać wśród dziesiątek programów, ale na początku warto się zastanowić, czy zależy nam na prostym, ale skutecznym i darmowym rozwiązaniu, czy rozbudowanym, ale płatnym.

REKLAMA

Zdecydowanie warto też zastanowić się, czy skaner i oprogramowanie do niego... w ogóle są nam potrzebne. Skanowanie dokumentów można bowiem w prosty sposób wykonać za pomocą telefonu.

Najlepsze programy do skanowania

W naszym zestawieniu prezentujemy programy na komputery zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej oraz mobilny program do skanowania dokumentów.

Najlepszy płatny program do skanowania - ABBYY FineReader PDF

Jeśli szukasz absolutnie topowego rozwiązania do skanowania, które sprawdzi się doskonale w przypadku nawet dużych firm, to decyzja jest krótka - ABBYY FineReader PDF będzie bezkonkurencyjny. Jeśli nie wierzysz, możesz przez 30 dni testować ten program za darmo, a potem zdecydować się na jedną z opcji abonamentowych.

Ten niesamowicie rozbudowany kombajn jest z pewnością jednym z najlepszych programów do obsługi cyfrowych i zeskanowanych dokumentów. Możesz tam między innymi porównać dokument Word ze skanem, modyfikować pliki PDF (razem z tabelkami) czy ukrywać w nich poufne dane.

Darmowy program do skanowania - NAPS2

 class="wp-image-4191572"

NAPS2 to całkowicie darmowy i dostępny w wersjach zarówno dla Windows, MacOS, jak i Linux, program do skanowania. Jest minimalistyczny, prosty w obsłudze i może używać do skanowania zarówno WIA, jak i TWAIN. Opcja OCR wspiera ponad 100 języków.

Oto nasze inne poradniki dotyczące oprogramowania:

Skanowanie dokumentów bez skanera - Dropbox

Cud? Nie, wystarczy wykorzystać swój smartfon. Na telefony znajdziemy wiele programów do skanowania, które automatycznie przytną fotografowany dokument i zapiszą go w formacie przypominającym prawdziwy skan. Zamiast wybierać wśród dziesiątek programów, z których wiele może być niebezpiecznych, czy też przeładowanych reklamami proponuję wykorzystać mobilnego... Dropboksa.

 class="wp-image-4191515"

Wygoda tego rozwiązania jest niewiarygodna - możemy położyć dokument praktycznie wszędzie, oprogramowanie automatycznie go przytnie i wygeneruje PDF (czy też plik w innym formacie), który natychmiast możemy przesłać mailem, czy zapisać w chmurze.

REKLAMA

Prawdopodobnie wielu z nas posiada już Dropboksa na swoich telefonie, czy tablecie, więc nie trzeba nawet instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, by szybko i przyjemnie zeskanować dowolny dokument.

Na rynku oprogramowania do skanowania jest takie zatrzęsienie programów, że nie ma sensu sprawdzać każdego po kolei. Warto skupić się na najbardziej znanych rozwiązaniach, które przedstawiliśmy w tym poradniku - bo nie stały się one popularne bez powodu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA