REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei Eyewear 2 to okulary i słuchawki, których nie nosisz w uszach. Właśnie trafiły do Polski

Huawei wprowadził do Polski swój najnowszy sprzęt. Nie jest to co ciekawe laptop ani smartfon, ale… okulary Huawei Eyewear 2. To jednak nie do końca tylko okulary, a raczej słuchawki, których nie nosimy w uszach.

22.11.2023
17:11
Huawei Eyewear 2 to okulary i słuchawki, których nie nosisz w uszach. Właśnie trafiły do Polski
REKLAMA

Na tegorocznych targach IFA 2023 w Berlinie Huawei obok wprowadzonych już jakiś czas temu do Polski sztandarowych bezprzewodowych słuchawek FreeBuds 3 Pro pokazał również okulary, w które wcisnął głośniki. Można pomyśleć - no ale jak to idziesz po mieście, siedzisz w komunikacji miejskiej i czegoś słuchasz a osoby z zewnątrz słyszą wszystko to, co my. Otóż nie tym razem - producent zaprojektował sprzęt w taki sposób, że zapewnia nam pełną dyskrecję. 

REKLAMA

Huawei Eyewear 2 dostępne w Polsce. Okulary, które są słuchawkami

Okulary Huawei Eyewear 2 dostępne są w dwóch wersjach - z nowoczesnymi oprawkami Browline w kolorze szarym oraz klasycznymi Semi-Frame w kolorze czarnym. Ten pierwszy, bardziej nowoczesny wariant ma oprawki ze stopu tytanu typu beta, które bez soczewek ważą zaledwie 4,7 g, natomiast Semi-Frame oferuje oprawki ze stopu metali i włókna celulozowego. 

Huawei Eyewear 2 Browline (źródło: Huawei)

Oba modele dostępne są w zestawie ze szkłami bez korekcji, czyli tzw. zerówkami, natomiast producent pozostawia możliwość zastosowania szkieł korekcyjnych dla tych, którzy tego potrzebują. Jeśli chodzi o aspekt wykonania to okulary Huawei Eyewear 2 mają oferują odporność przed zachlapaniami, co potwierdza wodoszczelności i pyłoszczelności IP54. Ze sprzętu możemy bez problemu korzystać podczas treningów oraz w deszczu, nie musząc martwić się, że zostaną przez wodę uszkodzone.

Najważniejszą cechą urządzenia, która wyróżnia te okulary spośród konkurencji to oczywiście obecność systemu głośników i mikrofonów na pokładzie, dlatego standard wodoszczelności jest tu taki ważny. Oferują podwójny dynamiczny przetwornik kierunkowy wsparty architekturą akustyczną z dwoma cewkami i czterema magnesami. Huawei Eyewear 2 zapewniają otwartą konstrukcją audio, która jednocześnie nie wycisza wszystkich dźwięków z otoczenia, ale pozwala cieszyć się prywatnością odtwarzanych treści (lub rozmów). Została zastosowana tu technologia odwróconego pola dźwiękowego, dzięki której dźwięk kierowany jest w stronę kanału słuchowego. Możemy rozmawiać i słuchać muzyki nie martwiąc się, że osoby wokół będą wszystko słyszeć.

Huawei Eyewear 2 Semi-Frame (źródło: Huawei)

Jakość dźwięku ma być naprawdę dobra, a głośność jest inteligentnie dostosowywana w zależności od tego, czy w otoczeniu jest hałas, czy nie. Okulary mają na pokładzie system dwóch mikrofonów położonych blisko ust. Mikrofonom nie brakuje funkcji wyciszania szumu z otoczenia - m.in. wiatru o prędkości do 4,5 m/s. W kwestii akumulatora Huawei Eyewear 2 też jest nieźle - okulary mają umożliwić nawet 11 godzin odtwarzania na baterii, natomiast naładowanie sprzętu do 100 proc. zajmuje zaledwie 50 minut.

Z dodatkowych funkcji sprzęt oferuje możliwość sterowanie dotykowe z wygodnymi gestami oraz współpracę z systemami Android, iOS oraz Windows z możliwością połączenia z dwoma urządzeniami jednocześnie i wygodnym przełączaniem się między nimi.

Więcej o sprzęcie Huawei możesz przeczytać na Spider's Web:

Huawei Eyewear już w Polsce. Cena jest wysoka

Okulary ze słuchawkami Huawei właśnie trafiły do sprzedaży w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że dostępne są wyłącznie w internetowym sklepie huawei.pl i cena niezależnie od wersji szarej i czarnej to 1299 zł. Cena jest wysoka, natomiast jeśli ktoś i tak już nosi okulary to taki gadżet wydaje się ciekawą opcją - zwykłe oprawki bez funkcji inteligentnych potrafią kosztować podobnie, albo nawet więcej.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA