REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Grand Theft Auto VI z zapowiedzią jeszcze w tym tygodniu. Zwiastun też już nadchodzi

Zobaczymy Grand Theft Auto VI na pierwszej zapowiedzi jeszcze w tym tygodniu - tak donosi jeden z największych serwisów i jedna z najbardziej wiarygodnych osób w środowisku. Kawałek nowego tytułu powinniśmy poznać już zaraz, a pierwszy zwiastun, jeszcze w 2023 r.

08.11.2023
7:57
Grand Theft Auto VI zostanie zaraz oficjalnie ogłoszone
REKLAMA

Grand Theft Auto jest jedną z najważniejszych serii w historii gier. Jedni stawiają ją nawet wyżej od Super Mario czy Tetrisa. Od wydania ostatniej odsłony, GTA V, minęło już ponad 10 lat i jest to najdłuższa przerwa w historii marki. Teraz dowiedzieliśmy się, że Rockstar ma zdążyć przed końcem roku. Nie, nie wydać nową grę - ale ją zapowiedzieć i pokazać nam pierwszą zajawkę.

REKLAMA

Grand Theft Auto VI - będzie zapowiedź i zwiastun

Zgodnie z relacją Jasona Schreiera z Bloomberga, studio Rockstar Games, będące częścią Take-Two Interactive, ma w planach ogłoszenie nowej gry z serii Grand Theft Auto jeszcze w tym tygodniu. Tak sugerują informacje pochodzące od osób "zaznajomionych z planami studia". Co więcej, Rockstar zamierza opublikować zwiastun Grand Theft Auto VI w grudniu, aby uczcić 25. rocznicę założenia studia, które miało miejsce w grudniu 1998 roku.

Źródła dziennikarza przekazały tę informację anonimowo, argumentując że nie posiadają zezwolenia na publiczne ujawnianie takich danych. Przedstawiciel Rockstara nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Take-Two ma zaplanowane ogłoszenie wyników finansowych na środę 8 listopada. To sugeruje, że zapowiedź nowego tytułu może nastąpić już zaraz.

Co tam jeszcze wiemy o GTA VI? Jeżeli chcecie się dowiedzieć, wpadajcie na Spider's Web:

Minął rok od wycieku GTA VI

REKLAMA

Jaki był największy wyciek w historii gier? Bez wątpienia było to kilkadziesiąt minut z niedokończonej wersji GTA 6, wtedy jeszcze projektu o kryptonimie Americas. We wrześniu 2022 roku dowiedzieliśmy się, czego możemy się spodziewać po rozgrywce, bohaterach oraz fabule. Za atakiem, jak i wyciekiem, stał - zatrzymany chwilę po akcji - 17-latek z Wielkiej Brytanii.

Rockstar zareagował w jedyny możliwy sposób: studio potwierdziło, że wyciek zawierał prawdziwe materiały z GTA VI, chociaż miały pochodzić z "wczesnego etapu rozwoju tytułu" - i gra zostanie pokazana, gdy będzie gotowa do zapowiedzi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA