REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Google po cichu wycofuje z Polski Fitbita. Powód jest dziwny

Kiedy Google w 2021 roku przejął Fitbita, przedstawiciele koncernu z dumą mówili, że "razem możemy sprawić, że zdrowie i dobre samopoczucie będą bardziej dostępne dla większej liczby osób". Teraz – paradoksalnie – to grono się zawęża. Google wycofuje Fitbita z Polski i innych krajów środkowo-wschodniej. Powód decyzji może… zaskoczyć.

10.11.2023
12:54
Google po cichu wycofuje z Polski swój produkt. Powód jest dziwny
REKLAMA

W Polsce nigdy nie mieliśmy oficjalnej dystrybucji smartfonów Google Pixel. Mimo to koncern oficjalnie oferował w polskiej dystrybucji swoje opaski i smartwatche Fitbit wraz z akcesoriami oraz subskrypcją Fitbit Premium. "Oferował" to słowo klucz, bowiem Google po cichu zwinął Fitbit z Polski – i nie tylko.

REKLAMA

Na liście porzuconych przez Google Fitbit krajów jest niemalże cała Europa środkowo-wschodnia i wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej. Powód wycofania się koncernu jest… co najmniej dziwny.

Fitbit znika z Polski. Przynajmniej w oficjalnej dystrybucji

Wycofanie się Google'a nastąpiło po cichu, a jedynym znakiem, jaki dostaliśmy od koncernu oficjalnie jest publikacja na stronie wsparcia (właściwie dwie, osobne dla obu grup państw), w której możemy przeczytać o zaprzestaniu sprzedaży produktów Fitbit w wybranych krajach.

Na stronie nie podano powodu decyzji wycofania się przez Google z naszego (i nie tylko) rynku. Natomiast znajdziemy na niej garść informacji dla obecnych subskrybentów Fitbit Premium:

"Automatyczne odnawianie członkostwa Fitbit Premium zakupionego na fitbit.com w powyższych krajach zakończy się 24 października 2023 roku.

Co ciekawe, nie oznacza to, że subskrypcja Fitbit Premium znika z Polski – ta nadal będzie dostępna. Bowiem jak informuje Google po owym okresie 30-stu dni wystarczy, że użytkownik rozpocznie subskrypcję ponownie.

Choć Google nie przekazał na swojej stronie powodu decyzji, o tym dowiadujemy się z oświadczenia, jakie koncern przekazał serwisowi Android Authority:

"Poinformowaliśmy, że zaprzestaniemy sprzedaży produktów Fitbit w wybranych krajach, aby dostosować nasze portfolio sprzętu do regionalnej dostępności Pixela. Pozostajemy oddani naszym klientom i nie wprowadziliśmy żadnych zmian, które miałyby wpływ na istniejące urządzenia Fitbit, które już posiadają. Obecni klienci Fitbit będą nadal mieli dostęp do tej samej obsługi klienta, gwarancje będą nadal honorowane, a produkty będą nadal otrzymywać aktualizacje oprogramowania i zabezpieczeń."

Decyzja jest co najmniej dziwna, biorąc pod uwagę fakt, że pomimo bycia urządzeniami Google'a, smartwatche i smartbandy Fitbit można z łatwością połączyć ze smartfonami innych producentów. Nie tylko ze smartfonami z systemem Android, ale także z iPhone’ami. Wycofanie produktów Fitbit prawdopodobnie oznacza, że Google nie chce inwestować w rynki, w których nie udało mu się sprzedać Pixela.

Jak przekazał redakcji Spidersweb.pl rzecznik Google, informacje o wycofaniu się marki Fitbit dotyczą tylko i wyłącznie lokalnej witryny Fitbit - sklepu internetowego. Według zapewnień urządzenia Fitbit nadal można kupić w Polsce.

Wprowadzone przez nas zmiany dotyczą wyłącznie lokalnej witryny cyfrowej Fitbit i są częścią ciągłej integracji marki na niektórych rynkach. Klienci w tych regionach będą nadal mieli dostęp do obsługi klienta Fitbit, gwarancje i aktualizacje oprogramowania / bezpieczeństwa będą również honorowane

- czytamy w przesłanym oświadczeniu
REKLAMA

Może zainteresować cię także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA