REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi uchyliło rąbka tajemnicy na temat nowych smartfonów Xiaomi 14. Jest na co czekać

Xiaomi postanowiło nieco uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej nadchodzącego sztandarowego smartfona Xiaomi 14. Nowe modele mogą mieć naprawdę porządny system aparatów.

20.10.2023
9:55
Xiaomi uchyliło rąbka tajemnicy na temat smartfonów Xiaomi 14. Jest na co czekać
REKLAMA

Producenci smartfonów często podejmują współprace z fotograficznymi markami - przykładowo świeżo co wydany OnePlus Open ma aparaty sygnowane Hasselblad (co firma stosuje już od OnePlusa 9). Xiaomi od ubiegłego roku współpracuje z Leicą - pierwszym urządzeniem stworzonym z marką był Xiaomi 12S Ultra i od tego wiele modeli - m.in. Xiaomi 13, 13 Pro, 13T i 13T Pro mają aparaty z tym logo - nowy model wcale tego nie zmieni.

REKLAMA

Xiaomi 14 z aparatami Leica. Premiera jeszcze w tym miesiącu

Chiński gigant technologiczny przygotowuje się do premiery swojego najnowszego ze sztandarowych smartfonów, czyli serii Xiaomi 14, w skład której początkowo wejdą dwa modele - podstawowy i ten z dopiskiem „Pro”. Będzie to pierwszy smartfon producenta z nowym systemem operacyjnym HyperOS, który porzuci dotychczasowy przez lata rozwijany MIUI.

Jak się teraz okazuje, nowe smartfony Xiaomi 14 mają mieć na pokładzie lepsze obiektywy Leica Summilux, niż wcześniej stosowane obiektywy Leica Summicron m.in. w serii Xiaomi 13. Xiaomi twierdzi, że aparat w nadchodzącej serii telefonów ma oferować świetne możliwości fotograficzne, choć wiadomo, jak jest z tymi zapewnieniami producentów - może być różnie.

Więcej o smartfonach na Spider's Web:

Aparaty w nowych smartfonach mają bazować na nowych matrycach - nieoficjalne doniesienia sugerują, że urządzenia zyskają trzy sensory o rozdzielczości 50 Mpix, gdzie do dyspozycji użytkownika będzie główny OV50H od OmniVision, ultraszeroki i teleobiektyw.

Jeśli chodzi o resztę specyfikacji to oczekujmy Snapdragona 8 Gen 3 (Xiaomi 14 będą pierwszymi na rynku smartfonami z tym układem), świetne ekrany - w przypadku podstawowego modelu 6,44-calowy AMOLED LTPO 1,5K o jasności 2800 nitów.

REKLAMA

Obu smartfonom nie zabraknie standardu wodoszczelności IP68, a Xiaomi 14 Pro powinien zyskać cechę rodem z iPhone'a 15 Pro, czyli tytanowe obramowanie. Nie zabraknie też szybkiego ładowania, ładowania bezprzewodowego i bezprzewodowego zwrotnego. Xiaomi 14 ma zadebiutować pod koniec miesiąca - najpewniej 27 października, kilka dni po premierze Snapdragona 8 Gen 3.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA