REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Masz smartfon Samsunga i czekasz na Androida 14 z One UI 6? Mamy dobrą wiadomość

Najnowsze informacje sugerują, że Samsung może wydać oficjalną wersję nakładki systemowej OneUI 6 z Androidem 14 na swoje smartfony już w następnym tygodniu. Koniec z wersją beta, czas na stabilne wydanie.

24.10.2023
20:48
Samsung Galaxy S23 FE oficjalnie
REKLAMA

Samsung, co prawda już pozwala posiadaczom określonych modeli instalować nakładkę One UI 6.0 z Androidem 14, ale tylko w testowej wersji beta, która nie jest pozbawiona błędów. Nie każdy jest na tyle odważny, aby eksperymentować i instalować nie do końca stabilne oprogramowanie na swoim smartfonie. Już niebawem, aby skorzystać z nowej wersji systemu, będzie można sięgnąć po oficjalne wydanie.

REKLAMA

Finalna wersja One UI 6 z Androidem 14 może być blisko

Jeden z moderatorów społeczności na koreańskim forum społeczności Samsung poinformował, że beta testy nakładki One UI 6 z Androidem 14 dobiegają końca. Te według oczekiwań mają potrwać do końca obecnego tygodnia. Koreański producent smartfonów rzekomo ma nie wprowadzać kolejnych wydań beta nakładki.

Ten sam użytkownik stwierdził, że stabilna wersja może być już blisko i pierwsi posiadacze smartfonów Samsunga najprawdopodobniej zyskają aktualizację do finalnego, oficjalnego wydania już w następnym tygodniu. Stabilne wydanie One UI 6 z Androidem 14 może zostać wprowadzone wraz z październikowymi łatkami bezpieczeństwa systemu Android.

Tak prezentuje się interfejs One UI 6 (źródło: Samsung)

Co prawda Samsung nie udostępnił jeszcze oficjalnych harmonogramów dotyczących aktualizacji, natomiast doniesienia mogą okazać się prawdziwe. Nie wiemy jednak, czy aktualizacja zostanie udostępniona jednocześnie na całym świecie - jest szansa, że początkowo trafi na smartfony użytkowników z Korei Południowej, dopiero później globalnie - w tym w Polsce. Wiemy jednak, że w pierwszej kolejności aktualizacji mogą oczekiwać posiadacze Samsungów Galaxy S23 wydanych na początku tego roku.

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Z pewnością jest na co czekać, ponieważ One UI 6 z Androidem 14 ma wprowadzić masę nowości do systemu - przede wszystkim zmiany pod względem interfejsu, który w tym wydaniu prezentuje się naprawdę świetnie. Nie powinno też zabraknąć typowych funkcji, jakie wprowadził Google wraz z nowym wydaniem systemu Android.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA