REKLAMA

Ukochany Gothic pierwszy raz na konsoli! Kultowa gra dostanie masę ulepszeń

Zupełnie nieoczekiwanie kultowa gra Gothic zostaje zapowiedziana na konsolę Nintendo Switch, do tego z masą poprawek i ulepszeń. Dla mnie to obowiązkowy zakup, niezależnie od ceny.

03.08.2023 14.41
Gothic Remake - zwiastun
REKLAMA

Na ekranach kin wyświetlany jest Indiana Jones oraz Mission Impossible. Pokemony są popularniejsze niż kiedykolwiek. Z kolei Gothic świętuje swoją premierę. Mogłoby się wydawać, że cofnęliśmy się w czasie, ale nic bardziej mylnego. Mamy 2023 rok i z perspektywy nerdów wychowanych w latach 80 i 90 to cudowny okres.

REKLAMA

Kultowy Gothic po raz pierwszy ląduje na konsoli. Wybrańcami okazali się posiadacze platformy Nintendo.

Wydawca THQ Nordic właśnie zapowiedział wydanie gry Gothic Classic. Produkcja trafi na przenośne konsole Nintendo Switch - aktualnie najpopularniejszą platformę do gier, z 130 milionami zakupionych egzemplarzy. Nowy - stary Gothic będzie wiernym portem ukochanego klasyka sprzed lat, ale dopasowanego i poprawionego w zgodzie ze współczesnymi standardami gier wideo.

THQ Nordic podkreśla, że to pierwszy raz, kiedy klasyczny Gothic trafia na konsolę. Gra komputerowa z 2001 roku była oficjalnie dostępna wyłącznie na komputery z systemem Windows. Teraz, po ponad dwóch dekadach od premiery, uwielbiany klasyk RPG trafi na Nintendo Switcha, z wykorzystaniem oryginalnego kodu źródłowego.

Gothic Classic doczekał się wielu ulepszeń oraz usprawnień, ale jest do bólu wierny oryginałowi.

Wydawca opublikował listę ulepszeń jakich mogą spodziewać się posiadacze gry na konsoli Nintendo Switch. Poprawki dotyczą wielu rozmaitych obszarów rozgrywki: od zachowania postaci, przez sterowanie i interfejs, kończąc na graficznej kosmetyce.

Weźmy AI postaci. Mieszkańcy kolonii nie będą już rozmawiać z graczem przez ściany. Do tego dostrzegą, że ktoś plądruje ich dobytek, nawet jeśli nie widzieli by Bezimienny wchodził do ich włości. Sojusznicy towarzyszący graczowi będą się teraz bronić jeśli zostaną zaatakowani, a także wyleczą rany podczas snu. Z kolei orkowie są już postrzegani przez wszystkich NPC jako groźne bestie.

Twórcy portu wyeliminowali też błędy środowiskowe. Część podłóg nie zapada się już w ziemi, jak w oryginale. Tekstury wybranych broni oraz pancerzy nie są już przesadnie rozciągnięte. Zasypano dziury na mapie świata, powodujące wypadanie postaci poza grywalny obszar. Otwarto niektóre miejsca - jak szczyt wieży starej cytadeli - na eksplorację. Poprawiono kolizję z obiektami i podwyższono jakość światła do tego z Gothic 2.

Jednocześnie producenci podkreślają: wszystkie poprawki zostały uzyskane podczas pracy na oryginalnym kodzie.

REKLAMA

Gothic Classic nie jest ani remakiem ani remasterem kultowego klasyka. To ta sama produkcja, z taką samą zawartością co w 2001 roku, ale uzupełniona o masę poprawek. Ich pełną listę znajdziecie w tym miejscu.

Gothic Classic dla konsoli Nintendo Switch zadebiutuje już 28 września 2023 roku. Jestem ciekaw, czy THQ pójdzie za ciosem i już pracuje nad portem Gothic 2. Na pewno bym się nie obraził.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA