REKLAMA

Nowy Apple Watch ma być jak iPhone X. Rewolucja nadchodzi

Apple Watch X, zapowiadający znaczące zmiany w każdym aspekcie, ma być w fazie przygotowań. Co Apple szykuje dla nas? I jaki ma to związek z iPhone'em X?

14.08.2023 15.08
Apple Watch Ultra 49 mm
REKLAMA

Apple Watch w znacznej mierze utrzymuje swój wygląd od czasu debiutu w 2015 roku, co było przed iPhone'em 6S o kilka miesięcy. Mimo że minęło osiem lat, fundamenty tego zegarka pozostają niezmienione. Rozmiar ekranu się zwiększył, a wnętrzności stały się mocniejsze. Ale rdzeń pozostaje praktycznie taki sam. To jednak może się zmienić - niekoniecznie od razu, ale już wkrótce.

REKLAMA

Czy Apple Watch X zwiastuje nowy początek?

Według doniesień Marka Gurmana z Bloomberga, Apple planuje znaczącą przebudowę swojego smartwatcha, choć jeszcze nie w tym roku. Firma ma pracować nad jego smuklejszą wersją o nazwie Apple Watch X (bo wiecie, iPhone X też był takim przełomem), wyposażoną w magnetyczne zaczepy na pasek, monitor ciśnienia krwi i mikroLEDowy ekran. Kiedy możemy spodziewać się premiery? Koniec 2024 lub początek 2025 roku.

Obecny mechanizm mocowania paska w zegarkach Apple Watch, choć praktyczny, ma mieć swoje ograniczenia. Uniemożliwia znaczące zmniejszenie rozmiarów urządzenia, zwiększenie akumulatora oraz głębsze modyfikacje wewnętrznych podzespołów. To zjawisko jest dobrze widoczne w przypadku Apple Watcha Ultra, który trochę skorzystał na zmianach: za większym rozmiarem przyszedł większy akumulator.

Apple Watch SE (2022) 40 mm
Apple Watch ze standardową opaską

Nadal pozostają spekulacje na temat mikroLEDowego ekranu, który miałby zapewnić najlepszą, niespotykaną do tej pory jakość w smart zegarkach. Niemniej jednak problemem może być wysoki koszt produkcji oraz integracja w tak niewielkim urządzeniu.

Za to czujnik ciśnienia krwi w Apple Watchu był planowany od dłuższego czasu i mógłby pojawić się w nim na 10. rocznicę jego istnienia.

Dlatego w tym roku AW Series 9 będzie rozczarowaniem?

Biorąc pod uwagę przyszłe premiery, tegoroczna edycja Apple Watch Series 9 może być mało rewolucyjna. Przecieki sugerują, że przyniesie ona nieco mocniejszy układ (być może oparty na czipie Bionic z iPhone'ów) i… to by było na tyle.

REKLAMA

Jeśli nie spieszy się z zakupem, być może warto poczekać? Apple Watch X brzmi bardzo kusząco. Pozostaje tylko pytanie, ile trzeba będzie zapłacić za ten nowy model? Pamiętajcie, że iPhone X był bardzo drogi, jak na tamte czasy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA