REKLAMA

iPhone’y w końcu z dużo lepszymi bateriami? Apple ma inwestować w nową technologię

Nadchodzące smartfony iPhone mają zyskać znaczne ulepszenie w kwestii baterii. Apple może zainwestować w zupełnie nową technologię, która nie tylko pozwoli na zwiększenie ich pojemności.

18.07.2023 12.22
iPhone 14 Pro Max
REKLAMA

Ostatnimi czasy w sieci pojawiły się informacje, że Samsung przygotowuje się do wprowadzenia zmian w swoim sztandarowym smartfonie Galaxy S24 Ultra. Urządzenie ma otrzymać upakowane baterie, przez co te powinny zajmować mniej miejsca - tą samą drogą pójdzie Apple w swoich nadchodzących urządzeniach. Ale to nie jedyna nowość, iPhone 15 może zyskać szybsze ładowanie.

REKLAMA

iPhone z upakowanymi bateriami. Teraz to ma sens, że zaoferują większe pojemności

Baterie ułożone w stos wydają się naprawdę ciekawym rozwiązaniem, który już wykorzystują producenci samochodów elektrycznych. Jednak nowe informacje sugerują, że tego typu akumulatory trafią również do naszych smartfonów, ale to dobrze. Ponieważ proces ich produkcji sprawia, że w komórkach baterii marnuje się mniej przestrzeni, dzięki czemu akumulatory o mniejszych rozmiarach mogą zapewnić większe pojemności.

Dodatkowo baterie upakowane w stos mają równomiernie rozprowadzać ciepło w ogniwie, co ma wpłynąć pozytywnie na żywotność akumulatora. Ostatni przeciek zasugerował, że seria iPhone 15 zyska znacznie większe pojemności akumulatorów w porównaniu do serii iPhone 14. Dzięki temu informacja podana przez użytkownika RGcloudS o pakowanych bateriach w nowej linii sztandardowców Apple zyskuje bardziej na wiarygodności i sensie.

Bo dzięki tego typu bateriom firma z Cupertino nie musiałaby fizycznie powiększać smartfonów aby upakować do nich bardziej zasobne akumulatory. Większa bateria to oczywiście dłuższy czas pracy urządzenia, a dodatkowo iPhone 15 Pro ma zyskać nowy procesor Apple A17 Bionic wykonany w 3 nm procesie technologicznym, który z pewnością będzie bardzo energooszczędną jednostką. Jeśli dane się sprawdzą, faktycznie mamy przepis na długie czasy na jednym ładowaniu iPhone'ów 15.

iPhone 15 z szybszym ładowaniem. Chociaż to mniej pewne 

REKLAMA

Dodatkowo użytkownik Twittera twierdzi, że Apple wyposaży w swoje nadchodzące smartfony szybsze ładowanie o maksymalnej mocy 40 W po kablu i 20 W poprzez MagSafe. Obecny iPhone 14 Pro Max można ładować z mocą 29 W przewodowo, więc różnica byłaby spora - 5 dodatkowych watów dla MagSafe również byłoby przyjemną nowością. 

Niemniej jednak informacja sugeruje, że nie jest jasne, czy iPhone 15, czy 16 zyska wyższe moce ładowania. Aby się przekonać o prawdziwości dostarczonych danych musimy poczekać aż do września na oficjalną premierę serii iPhone 15. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA