REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Świetny pomysł Apple'a na ładowanie bezprzewodowe trafi do wszystkich. Jest nowy standard

Bezprzewodowe ładowanie zyska nowy standard. Qi2 i będzie następcą obecnie najpopularniejszego standardu Qi. Według zapewnień, nowa technologia ma być dostępna jeszcze w tym roku, a rozwiązania w niej wykorzystane oparte są na MagSafe Apple'a.

04.01.2023
8:27
Świetny pomysł Apple'a na ładowanie bezprzewodowe trafi do wszystkich. Jest nowy standard
REKLAMA

Qi to od lat branżowy standard ładowania bezprzewodowego, opracowany w 2008 roku i w kolejnych latach rozwijany przez konsorcjum Wireless Power Consortium (WPC). Qi jest technologią wszechobecną, tak w szerokiej gamie akcesoriów, jak i samych urządzeń. Bezprzewodowe ładowanie w tym standardzie umożliwiają m.in. iPhone'y, sztandarowe Samsungi Galaxy, Google Pixel, a także smartfony Huawei czy OnePlus.

WPC ogłosiło właśnie wprowadzenie nowego standardu bezprzewodowego ładowania mającego zastąpić Qi: Qi2.

REKLAMA

Czytaj też:

Ładowanie bezprzewodowe będzie jeszcze szybsze. Nadchodzi standard Qi2

REKLAMA

Qi2 debiutuje podczas targów CES w Las Vegas, a standard oficjalnie wejdzie na rynek w bieżącym roku. Pierwsze urządzenia kupimy już na tegoroczne święta. Zgodnie z deklaracją konsorcjum Wireless Power Consortium nowy standard "rozszerzy rynek bezprzewodowego ładowania, otwierając go na nowe akcesoria", których nie da się naładować za pomocą obecnie dostępnych technologii.

Jednym z członków konsorcjum jest Apple, a należąca do niego technologia MagSafe posłużyła za podstawę dla standardu Qi2. WPC nie ujawniło szczegółów dotyczących następcy Qi, jednak według zapewnień Qi2 zapewni wielu urządzeniom jeszcze szybsze ładowanie niż dotychczas dostępne rozwiązania, przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnej wydajności baterii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA