REKLAMA

Czekasz na nowego MacBooka i Maca mini? To sobie poczekasz jeszcze dłuuuuugo

Najwydajniejszy MacBook Pro z M3 nie wyjdzie w tym roku? Jeżeli oczekiwaliście, że kupicie zaraz laptopa z mocniejszą wersją SoC Apple, to musicie przemyśleć swoje decyzje. To samo, jeżeli chodzi o Maca mini.

24.07.2023 06.02
Czekasz na nowego MacBooka i Maca mini? To sobie poczekasz jeszcze dłuuuuugo
REKLAMA

Apple wydał swoje własne czipy pod koniec 2020 r.: Apple M1 był przełomem, jeżeli chodzi o wydajność oraz czas działania na baterii. Potem z kolei odpowiednio w październiku 2021 r. i marcu 2022 r. przybyły SoC M1 Pro/Max oraz M1 Ultra. A to były sprzęty dla najbardziej wymagających. Z kolei obecnie panujący czip M2 trafił pod strzechy laptopów w czerwcu ubiegłego roku, z wersjami Pro i Max debiutującymi w styczniu 2023 r..

REKLAMA

Po co ten przydługawy wstęp? Aby przypomnieć wszystkim, że Apple nie ogłasza swoich najmocniejszych czipów jeden po drugim. W przypadku M2 i M2 Pro/Max musieliśmy czekać przeszło pół roku. Stąd macie wiedzieć, czego oczekiwać teraz?

Myślisz MacBooku z M3 Pro/Max? Uzbrój się w cierpliwość

Niedawno dowiedzieliśmy się o tym, że Apple planuje wydać czip M3 nawet w październiku tego roku - co nie byłoby zaskoczeniem, ot musielibyśmy czekać znowu przeszło półtora roku na następcę.

Ale dzisiaj, dzięki raportowi Marka Gurmana z Bloomberga, poznaliśmy najpewniej nieco więcej planów o tym, co przyszłość może przynieść osobom, które oczekiwały na rychłą premierę MacBooków Pro 14/16.

Laptop jako desktop - czy to ma sens?
MacBook Pro 16

Przeczytaj także:
- Huawei niczym iPhone? Powieli kontrowersyjny pomysł Apple
- Czekasz na następcę taniego iPhone'a SE? Lepiej kup coś innego
- Diablo 4 w plecaku. Tak działa hit Blizzarda na ASUS ROG Ally - test

Te nie mają być wśród pierwszych urządzeń z układem M3, które zadebiutują w październiku tego roku. Analityk spodziewa się, że te modele wyposażone w układy M3 Pro i M3 Max zostaną wprowadzone na rynek najwcześniej w połowie 2024 roku. Ot, czyli jeszcze rok do premiery najświeższych MacBooków Pro z mocniejszymi podzespołami.

Co z Makiem mini z M3?

Mac mini jest jednym z najtańszych urządzeń od Apple, które pozwala łatwo wejść w ekosystem macOS-a bez wydawania grubych tysięcy na MacBooka Pro czy iMaca.

Gurman wspomniał, że wierzy w istnienie wersji Mac mini z układem M3, ale ten nie pojawi się wkrótce. Przewiduje, że Mac mini z układem M3 może nie zostać wprowadzony na rynek przed końcem 2024 r., co sprawia, że mało prawdopodobne jest jego uwzględnienie w początkowej serii urządzeń z układem M3. Może bardziej z M4?

REKLAMA
mac-mini-m2-pro-porty-obudowa
Mac mini z M2

A to ciekawe, ponieważ Mac mini w poprzednich dwóch iteracjach czipu M2 był dostępny w początkowym lineupie urządzeń, które otrzymały go. Gurman przekazuje, że Apple uważa, że ten produkt nie będzie potrzebował półtorarocznej aktualizacji, jak np. MacBook Pro 14/16.

Więc posiadacie MacBooka Pro 14/16 z M2 lub Maca mini z M2, nie musicie się martwić, że wasz sprzęt zaraz przestanie być topowy w swojej kategorii.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA