REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Zdjęcia Google z nową funkcją. Nie musisz już pamiętać nazwy zdjęcia

Zdjęcia najczęściej otrzymują automatyczną nazwę, której nie sposób spamiętać. Bo komu przyjdzie do głowy, że zdjęcie z wakacji sprzed 4 lat nazywa się DSC0324.jpg? Google przychodzi z pomocą, oferując w Zdjęciach Google eksperymentalną funkcję wyszukiwania opisem.

02.05.2023
15:09
Zdjęcia Google z nową funkcją. Nie musisz już pamiętać nazwy zdjęcia
REKLAMA

Wyścig sztucznej inteligencji to nie tylko rywalizacja o to, kto pierwszy odda do publicznego użytku potężniejszy model, ale też o to, kto zaimplementuje więcej rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję do istniejących już produktów.

REKLAMA

W lutym Google dodało do edytora aplikacji Zdjęcia Google możliwość wymazywania osób ze zdjęć za pomocą magicznej gumki. Sztuczna inteligencja nie tylko pomaga w wymazaniu osób i obiektów, ale także samodzielnie je identyfikuje i sugeruje użytkownikowi. Teraz wygląda na to, że Google dodaje do usługi kolejne funkcje SI.

"Dziecko na plaży zachód słońca". Tak może wyglądać wyszukiwanie zdjęć w Zdjęciach Google

Mowa tu konkretnie o "bardziej zaawansowanym wyszukiwaniu". Jak pierwszy zauważył serwis 9to5Google, od kilku dni użytkownicy używający Zdjęć Google w przeglądarce otrzymują sugestię użycia "bardziej zaawansowanego wyszukiwania".

Źródło: 9to5Google

Bardziej zaawansowane wyszukiwanie polega na wpisywaniu w języku naturalnym opisów obiektów znajdujących się na zapisanych w aplikacji zdjęciach. Na przykład "kolorowy zachód słońca" czy "kosz z jabłkami". Ponadto w przypadku zdjęć z otagowanymi na nich osobami możliwe jest wyszukiwanie ich za pomocą fraz opisujących miejsce, w którym się znajdują, np. "Jan w górach".

Źródło: 9to5Google

Nie istnieją jasne informacje co do dostępności nowej funkcji, poza informacją rzecznika Google, który potwierdził, że koncern eksperymentuje z nowymi możliwościami wyszukiwania w usłudze.

REKLAMA

[Google] zawsze eksperymentuje z nowymi sposobami, aby pomóc ludziom znaleźć i ponownie przeżyć swoje zdjęcia i filmy. Ten eksperyment pozwala ludziom na wyszukiwanie bardziej złożonych zapytań, aby pomóc im łatwiej znaleźć zdjęcia i filmy, których szukają.

- powiedział rzecznik Google cytowany przez amerykański serwis

Wyszukiwanie obecnie możliwe jest dla części użytkowników poprzez przeglądarkową wersję Zdjęć Google i nie działa ono na urządzeniach mobilnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA