REKLAMA

Taki będzie Xiaomi 14 Pro. Premiera jeszcze w tym roku

Xiaomi 14 Pro to nadchodzący sztandarowy smartfon chińskiego giganta technologicznego. Co ciekawe, zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, a my już poznaliśmy jego specyfikację techniczną.

26.05.2023 17.40
xiaomi 13 premiera polska cena
REKLAMA

W każdym roku do sprzedaży trafiają nowe generacje producentów smartfonów, które niekoniecznie znacząco się różnią od siebie. Xiaomi 13 Pro ma do zaoferowania naprawdę sporo, lecz nowe doniesienia prosto z Chin sugerują, że jego następca nie wprowadzi większych rewolucji.

REKLAMA

Tak prezentuje się specyfikacja Xiaomi 14 Pro

Zaufany informator z Chin, użytkownik portalu Weibo pod pseudonimem Digital Chat Station, postanowił podzielić się kolejnymi przedpremierowymi informacjami, które tym razem dotyczą najnowszego sztandarowego smartfona Xiaomi.

Model 14 Pro będzie bazował na układzie o nazwie kodowej SM8650, pod którym kryje się nic innego, jak nadchodzący procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Czip ma zyskać nową budowę, która powinna być równoznaczna z widocznym skokiem wydajności.

Do tego podaje się, że smartfon zyska nieznacznie większy akumulator 5000 mAh (13 Pro ma 4820 mAh) z funkcją ładowania 90 lub 120 W, połączony z funkcją ładowania bezprzewodowego 50 W, czyli podobnie jak poprzednik.

Premiera jeszcze w tym roku

REKLAMA

Xiaomi 14 Pro ma zadebiutować w Chinach już w okolicach listopada tego roku, co sugeruje, że w tym samym miesiącu Qualcomm może pokazać Snapdragona 8 Gen 3, który zasili sztandarowe w 2024 roku. A to bardzo możliwe, bo jak pamiętamy Snapdragon 8 Gen 2 został pokazany środkiem listopada ubiegłego roku.

Urządzenie raczej nie wprowadzi rewolucji, chociaż mówi się, że może zyskać peryskopowy moduł aparatu. I to tak naprawdę byłaby największa nowość.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA