REKLAMA

Aktualizacja popsuła Windowsa 11. Nie używaj tej funkcji, to system się nie zawiesi

Jeżeli od kilku dni odczuwasz spowolnienie działania widżetów albo Windows 11 po prostu zawiesza się po otwarciu zakładki w lewym dolnym rogu ekranu, to nie jesteś sam. Winę ponosi ostatnia aktualizacja Windows 11 .

12.05.2023 07.05
Aktualizacja popsuła Windowsa 11. Nie używaj tej funkcji, to system się nie zawiesi
REKLAMA

Aktualizacje systemu zwykle mają poprawić i usprawnić jego działanie. Jednak w wielu przypadkach niewielkie błędy powodują ogromne problemy użytkowników. Microsoft ze swoim systemem Windows ma szczególnie długą listę przypadków, kiedy aktualizacje powodowały problemy z działaniem innych programów lub systemu, o ile nie po prostu komputera.

REKLAMA

"System Microsoft Windows przestał odpowiadać". Winna jest aktualizacja.

Od dwóch dni użytkownicy serwisu Reddit zgłaszają problemy z aktualizacją KB5026372 dla Windows 11 22H2. Według relacji tych, którzy zainstalowali aktualizację, otwarcie Widgetów (znajdujących się domyślnie w lewym dolnym rogu ekranu) to "rosyjska ruletka". Nawiązanie nie jest przypadkowe, gdyż próba otwarcia widżetów kończy się albo ich normalnym otwarciem, ewentualnie otwarciem ze spowolnionym działaniem, nieotwarciem się wcale albo... całkowitym zawieszeniem systemu i koniecznością ponownego uruchomienia komputera.

Reddit u/Comprehensive_Wall28
REKLAMA

Microsoft jeszcze nie zaadresował problemu, jednak jak podają użytkownicy, póki co jedynym sposobem na problemy z widżetami jest odinstalowanie najnowszych aktualizacji.

W wątku poświęconym najnowszym aktualizacjom systemu można znaleźć więcej problemów, na które narzekają użytkownicy. Są to m.in. drastycznie spowolnienie połączenia z internetem poprzez VPN czy nienaprawienie trwającego od marca spowolnienia działania dysków SSD.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA