REKLAMA

Twitter ukrywa coś strasznego. Są tam treści, które nie powinny nigdy się pojawić

Twitter boryka się z problemem, o którym nie wszyscy wiedzą - chodzi o ukryte wiadomości. Powstało nawet specjalne konto, które opisuje zawartość tego typu wiadomości.

16.05.2023 17.31
Ukryte odpowiedzi na Twitterze
REKLAMA

Twitter niby próbuje walczyć z treściami, które nie powinny pojawić się w żadnym serwisie społecznościowym, ale skuteczność tych działań można uznać za znikomą

REKLAMA

Czym są ukryte odpowiedzi na Twitterze?

Jeśli zadajecie sobie to pytanie, to dobrze, że nigdy nie musieliście tam zaglądać. W skrócie - są to treści, które z różnych powodów nie są widoczne dla wszystkich.

Oznacza to, że autor postu lub moderatorzy mogą sprawić, że niektóre odpowiedzi na tweety będą dostępne jedynie po kliknięciu w "Pokaż pozostałe odpowiedzi, również te, które mogą zawierać nieodpowiednie treści".

Przeczytaj także:

To już powinno uświadamiać, że tego typu treści nie tylko nie są przyjemne, ale mogą naruszać prawo.

Na Twitterze jest "sprawdzacz" ukrytych odpowiedz.

Na platformie Elona Muska coraz bardziej popularne staje się konto o nazwie “HIDDEN REPLIES CHECKER!!!”  (@hiddenreplies10). Robi dokładnie to, o czym myślicie: opisuje zawartość ukrytych wiadomości. Profil ogarnia sześć osób, które ręcznie sprawdzają posty i informują o tym, jakie treści można znaleźć na Twitterze.

Mówimy tu o treściach dotyczących znęcania się i zabijania zwierząt, morderstw i innych podobnych zjawisk. Są to często treści, za które można trafić do więzienia na długie lata, a jednak dostępne na platformie Elona Muska.

Wspomniane konto uświadamia, co się dzieje na Twitterze, jakie rzeczy znajdują się zaledwie kilka kliknięć od nas podczas codziennego przeglądania. Z drugiej strony, czy takie konto nie zachęca niektórych do publikowania kolejnych nagrań i zdjęć?

Elon, twój Twitter ma problem?

REKLAMA

Czy takie treści powinny znajdować się na jakiejkolwiek platformie społecznościowej? Czy treści, które najczęściej występują w mrocznych zakamarkach internetu, powinny mieć tam swoje miejsce? To pytania retoryczne. 

Zdjęcie główne: thongyhod / Shutterstock. Tło: Canva

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA