REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Polacy pokochali Thermomixa. Sprzedaż w naszym kraju jest oszołamiająca

Thermomix to dla wielu osób must have kuchni. Wiele Polaków doceniło tego robota kuchennego, co potwierdzają dane zeszłorocznej sprzedaży. Sprzęt ten sprzedał się w ogromnej liczbie sztuk, a więc można rzec, że jest to najlepszy kuchenny przyjaciel Polaków.

10.05.2023
16:11
thermomix
REKLAMA

W dzisiejszych czasach szeroko stawiamy na automatyzację w wielu dziedzinach życia. Roboty sprzątające, inteligentne oświetlenie, asystenci głosowi to tylko część wygód obecnego świata, a jedną z nich jest kuchenny robot marki Vorwerk, czyli Thermomix.

To wielofunkcyjne urządzenie co prawda nie należy do najtańszych sprzętów, a mimo tego wielu Polaków go pokochało - wystarczy spojrzeć na dane sprzedaży w naszym kraju.

REKLAMA

Thermomix to istny hit. Robot kuchenny coraz częściej trafia do polskich domów

Za najnowszą generację Thermomixa TM6 trzeba zapłacić 6 tysięcy złotych, a mimo tego sprzęt cieszy się naprawdę wysoką popularnością w naszym kraju. Vorwerk postanowił opublikować bowiem raport dotyczący sprzedaży w ubiegłym roku i dane są… co najmniej zadziwiające.

Polska jest bowiem drugim państwem na liście w rankingu sprzedanych robotów Thermomix, a wyprzedziły nas wyłącznie Niemcy. Co ciekawe, za nami znajdują się państwa takie jak Stany Zjednoczone, Austria, co pokazuje, jaki sukces odniósł robot kuchenny stworzony przez Vorwerk w naszym kraju.

REKLAMA

A jak wyglądają liczby? W ubiegłym, 2022 roku sprzedano bowiem aż… ok. 250 000 Thermomixów. Jeśli chodzi o łączną kwotę, jaką Polacy zapłacili za te dziesiątki tysięcy urządzeń, to jest ona oszałamiająco wysoka - bo aż 262 miliony euro. 

Czy powinniśmy się dziwić? Z pewnością nie, sprzęt oferuje naprawdę wiele funkcji i jest w stanie sprawić, że osoby, które nie potrafią gotować, mogą przygotować samemu coś smacznego. Niemniej jednak są też dużo tańsze alternatywy dla Thermomixa - przykładowo popularny „Lidlomix”, czyli sprzęt produkcji Silvercast Monsieur Cuisine oraz „Biedromix” (pełna nazwa to Hoffen Chef Express), które też dają radę. 

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA