REKLAMA

Oto Kobold VR7. Producent Thermomixa stworzył nowego robota. Będzie pozamiatane!

Producent sprzętu elektronicznego, który stoi za Thermomixem właśnie wprowadził na polski rynek swojego najnowszego robota sprzątającego. To kolejne urządzenie firmy mające szansę szeroko rozgościć się w polskich domach.

04.05.2023 12.13
Będzie pozamiatane! Producenta Thermomixa stworzył nowego robota. Oto Kobold VR7
REKLAMA

Mimo że Vorwerk jest znany przede wszystkim z wielozadaniowego robota kuchennego Thermomix, to w swoim portfolio firma oferuje także inne sprzęty użytku domowego - m.in. odkurzacze. Do oferty w naszym kraju trafiło kolejne urządzenie tego typu, czyli Kobold VR7 - automatyczny robot sprzątający.

REKLAMA

Kobold VR7. Automatyczny robot sprzątający od producenta Thermomixa

Najnowszym przedstawicielem rodziny odkurzaczów Kobold (obecnie w Polsce dostępne są dwa modele - pionowy bezprzewodowy VK7 oraz ręczny VC100), jest automatyczny robot sprzątający, którego z pewnością brakowało w ofercie producenta. VR7 jest bowiem sprzętem ułatwiającym utrzymanie czystości w domu, ponieważ wszystko robi sam.

Odkurzacz na pierwszy rzut oka różni się od podobnych propozycji konkurencji, ponieważ ma kształt głowicy przypominający literę D, który ma na celu ułatwienie czyszczenia narożników, chociaż funkcjonalnie jest zupełnie standardowo. Sprzęt potrafi odkurzacz podłogi twarde, wykładziny oraz dywany - każdą z nawierzchni potrafić automatycznie wykryć.

Ludzie leżą na dywanie, który jest odkurzany przez robota i patrzą na aplikację mobilną, sprawdzając, czy robot ich rozjedzie, czy coś w tym stylu. (źródło: Vorwerk)

Vorwerk VR7 oferuje potrzebne funkcje - czujniki LiDAR, ToF, ma też możliwości szybkiego mapowania. Sprzęt został wyposażony w akumulator, który umożliwia do 140 minut działania na jednym ładowaniu (w trybie ECO), a po każdym zakończonym sprzątaniu, VR7 wraca do dedykowanej stacji dokującej, która zarówno ładuje, jak i opróżnia pojemnik z nieczystościami.

REKLAMA

Robotem możemy sterować przy pomocy aplikacji MyKobold na urządzenia z systemem iOS i Android, ale także głosowo - poprzez komunikaty, nawet w języku polskim. Robot sprzątający Kobold VR7 w zestawie z dedykowaną stacją w Polsce jest dostępny w cenie 6645 złotych.  

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA