REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Tak będzie wyglądał mDowód. Oto zmiany w nowej aplikacji mObywatel 2.0

Wielkimi krokami nadchodzi nowa wersja aplikacji mObywatel 2.0. Aktualizacja ma przynieść nie tylko rozszerzony zakres możliwości, ale także zupełnie odświeżony interfejs. Właśnie zaprezentowano, jak będzie wyglądał mDowód.

19.05.2023
20:06
Tak będzie wyglądał mDowód. Oto zmiany w nowej aplikacji mObywatel 2.0
REKLAMA

Aplikacja mObywatel jest jednym z najlepszych projektów ku cyfryzacji, jakie polski rząd opracował w ostatnich latach. Oferuje wiele przydatnych funkcji, m.in. dostęp do dokumentów osobistych, zamiast noszenia ich w fizycznej formie - innymi słowy wygodę nie do opisania, z której korzystają miliony mieszkańców Polski.

REKLAMA

Aby jeszcze bardziej ułatwić sprawę, rząd uchwalił ustawę, która ma zrównać mObywatela ze standardowym, fizycznym dowodem tożsamości. Ta wejdzie w życie już w czerwcu.

Tak będzie wyglądał mDowód w mObywatelu 2.0

Na swoim profilu minister cyfryzacji Janusz Cieszyński wrzucił niemal minutowe wideo, które prezentuje, jak będzie wyglądał mDowód w aplikacji mObywatel 2.0. Jego wygląd możecie ocenić sami, ale jest kilka funkcjonalności, które należy omówić.

Z pewnością na pierwszy rzut oka rzuca się kilka rzeczy, m.in. komunikat, że mDowód będzie różnił się od fizycznego dowodu serią i numerem oraz terminem ważności. Wygląd samego modułu nie różni się od obecnego w mObywatelu, ale będziemy mieć do dyspozycji dwie funkcje - "Potwierdź swoje dane", która wygeneruje kod QR do sprawdzania mDowodu oraz "Dane dokumentu", która wyświetli konkretne dane osobiste.

REKLAMA

W obecnym mObywatelu wygląda to nieco inaczej, bo wszystkie informacje są "na wierzchu", a w wersji 2.0 w module mDowód wszystko będzie schowane. Przyznam, że wygląda to wszytko naprawdę nowocześnie i spójnie.

Teraz pozostaje nam czekać, aż nowa wersja mObywatala zostanie udostępniona do powszechnego użytku. A pewnie stanie się to już w nadchodzących tygodniach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA