REKLAMA

Rewolucja u Samsunga odwołana. Google może spać spokojnie

Wiele wskazuje na to, że nie będzie większych zmian w świecie Samsunga. Koreański producent miał rozważać zmianę domyślnej wyszukiwarki z Google na Microsoft Bing, ale ostatecznie nie zdecyduje się na ten ruch - przynajmniej na razie.

19.05.2023 14.57
Rewolucja u Samsunga odwołana. Google może spać spokojnie
REKLAMA

Microsoft w ostatnich miesiącach w pewnym sensie zrewolucjonizował swoją wyszukiwarkę. Zintegrował ją bowiem ze sztuczną inteligencją OpenAI, dzięki czemu powstał czatbot Bing. Z pewnością był to ogromny krok, który nawet przez chwilę zainteresował Samsunga, bo w ubiegłym miesiącu pojawiła się informacja, że Koreańczycy mogą zastąpić domyślną wyszukiwarkę w ich smartfonach. Tak się jednak nie stanie

REKLAMA

Bing nie będzie domyślną wyszukiwarką w smartfonach Samsunga

Jak podaje Wall Street Journal, Samsung odrzucił możliwość zmiany domyślnej wyszukiwarki dla przeglądarki Samsung Internet Browser z Google Chrome na Microsoft Bing. W najbliższym czasie nie dojdzie do większych rewelacji na tym polu - choć nie jest całkowicie wykluczone, że coś zmieni się w przyszłości.

Zgodnie z podawanymi informacjami, Samsung miał się obawiać m.in. reakcji rynku, a także wpływu tej zmiany na relacje z firmą Google. Smartfony Samsunga od lat korzystają z usług Google Mobile Services, a od niedawna zegarki Samsung Galaxy Watch (od modelu 4) bazują na systemie wearOS Google'a.

REKLAMA

Jednocześnie, według wewnętrznych źródeł, zmiana domyślnej wyszukiwarki z Google na Binga nie miałaby większego znaczenia dla użytkowników - nawet według Samsunga, większość posiadaczy smartfonów Galaxy woli Chrome niż preinstalowaną przeglądarkę Samsunga.

Najwyraźniej decyzja przyniosłaby tylko więcej szkód, niż pożytku. Choć patrząc na ostatnie doniesienia, przynajmniej Mozilla może zyskać Binga jako domyślną wyszukiwarkę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA