REKLAMA

Sto osób z Polski kupiło towar, który nigdy nie istniał. Policja zatrzymała internetowego oszusta

Policja zatrzymała 36-letniego mężczyznę, który miał dokonywać wielu oszustw w sieci. Wykorzystywał do tego popularne portale ogłoszeniowe.

24.05.2023 16.30
oszusci
REKLAMA

Oszustom nierzadko uchodzi na sucho, to co robią w internecie. Szczególnie jeśli mówimy o doświadczonych użytkownikach, którzy mają na koncie masę przekrętów i potrafią odpowiednio zatrzeć za sobą ślady. Jednak, jak pokazują nowe doniesienia, tacy też mogą wpaść po uszy.

REKLAMA

Policja zatrzymała oszusta internetowego. Mógł oszukać nawet 100 osób

Jak podaje portal policja.pl, zatrzymany został 36-latek, który mieszkał w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna miał dokonywać licznych oszustw w sieci przy pomocy popularnych portali aukcyjnych, gdzie wystawiał przeróżne przedmioty. Jednak osoby, które postanowiły dokonać zakupu od oszusta ukrywającego się pod pseudonimem "vendisto", po wpłacie nie otrzymywały zamówionych towarów.

Szacuje się, że scamer mógł oszukać nawet 100 osób w całej Polsce. W związku z tym 36-latek był ścigany przez kilkadziesiąt jednostek Policji na terenie naszego kraju listami gończymi. Finalnie Policja w Poznaniu uzyskała liczne informacje - m.in. numer telefonu i adres e-mail - które pozwoliły zidentyfikowanie oszusta.

To wystarczyło, aby ostatecznie schwytać mężczyznę. Ten usłyszał odpowiednie zarzuty i trafił do aresztu.

REKLAMA

Tak się kończą internetowe oszustwa

Jak widać, powyższy przykład pokazuje, że nawet doświadczony internetowy oszust może wpaść w ręce policji. 36-letek dokonał ok. 100 przekrętów, a więc do czasu z pewnością dobrze się krył. Oszustwa dokonane poprzez internet to w dzisiejszych czasach niestety codzienność, a więc trzeba być czujnym podczas zakupów na portalach aukcyjnych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA